ProFutbal.sk ProFutbal.sk

J. Jarábek trénerom Trnavy, podpísal trojročnú zmluvu s opciou
zdroj:

J. Jarábek trénerom Trnavy, podpísal trojročnú zmluvu s opciou

Juraj Jarábek: "Na ponuku som hneď prikývol napriek tomu, že som registroval aj viaceré iné. V Trnave som vyrastal, do klubu sa vraciam prakticky po deviatich rokoch. Keby som neveril, že Spartaku môžem pomôcť, tak sem nejdem"

Futbalistov slovenského corgoňligového tímu FC Spartak Trnava povedie avizovaný nový tréner Juraj Jarábek, doterajší hlavný lodivod mužstva Vladimír Ekhardt by mal zostať pracovať v štruktúrach klubu. Vedenie "andelov" sa s 50-ročným kormidelníkom Jarábkom (nar. 3. 10. 1962), ktorý prichádza na Štadión Antona Malatinského z lavičky FC ViOn Zlaté Moravce, dohodlo na trojročnej zmluve s opciou.

"Hľadali sme niekoho lepšieho a progresívnejšieho, aby do nášho klubu priniesol nové, svieže vetry. Chceli sme angažovať trénera, ktorý sa nebude báť viesť trnavské mužstvo. Z tohto pohľadu sme sa zhodli na jednom mene - Jurajovi Jarábkovi," predstavil generálny manažér FC Spartak Trnava Jozef Valovič na utorkovej popoludňajšej tlačovej konferencii v trnavskom hoteli Holiday Inn nového kouča a doplnil: "Pokiaľ ide o hráčsky káder, budeme sa snažiť vyhovieť požiadavkám pána Jarábka."

Trnavský tím sa v nedeľu skončenej sezóne zachránil až v poslednej možnej chvíli, a to v Prešove víťazstvom 1:0 na trávniku priameho konkurenta v boji o zotrvanie medzi elitou. "Andelov", ktorí predtým v ročníku 2011/2012 skončili na pozícii vicemajstra, klasifikovali tentoraz až na predposlednej jedenástej priečke. Šarišania boli poslední a zostúpili do II. ligy. "Výsledky tohto trnavského mužstva absolútne nezodpovedali ambíciam klubu ani značke FC Spartak Trnava. Bude potrebné urobiť rezy v hráčskom kádri. Určitých hráčov mám už vytypovaných, ale nechám si ich zatiaľ pre seba. Mám určité vízie, aj typologicky musí futbalista pasovať do tímu. Dôležitý je aj jeho charakter, aby nepodľahol tlaku, ktorý je v Trnave známy," vyjadril sa na TB Juraj Jarábek a o svojom opätovnom príchode do Spartaka (v minulosti viedol starší dorast Trnavy, pozn.) skonštatoval: "Na ponuku som hneď prikývol napriek tomu, že som registroval aj viaceré iné. V Trnave som vyrastal, do klubu sa vraciam prakticky po deviatich rokoch. Keby som neveril, že Spartaku môžem pomôcť, tak sem nejdem. Budem sa snažiť, aby výkonnosť v nasledujúcom súťažnom ročníku bola na lepšej úrovni. Na pôsobenie v trnavských farbách sa veľmi teším a budem robiť všetko, aby sa klub ocitol v sezóne 2013/2014 na vrchných priečkach tabuľky."

V Spartaku sa postupne kompletizuje aj realizačný tím. V úlohe Jarábkovho asistenta a zároveň aj na poste kondičného trénera bude pôsobiť Milan Ivanka, ktorý prišiel rovnako ako hlavný kouč zo Zlatých Moraviec. Trénerom brankárov bude v trnavskom A-tíme Roland Praj, naposledy účinkujúci v tejto funkcii v Banskej Bystrici. Obsadený ešte nie je post vedúceho mužstva. "Je to otvorená otázka. Viem si tam predstaviť jednu osobnosť, pre Trnavčanov veľmi známu, ktorá má krásnu futbalovú minulosť," vyjadril sa tajomne "čerstvý" kormidelník Spartaka Juraj Jarábek.

Bývalý hráč Trnavy, Serede, Senice, Kroměříža a tréner Jaslovských Bohuníc (2008) či Zlatých Moraviec (2009 - 2013) Juraj Jarábek informoval, že "spartakovci" začnú prípravu na nastávajúci ročník najvyššej domácej súťaže v utorok 11. júna. "Vzhľadom na to, že v Trnave sú bojové podmienky pri výstavbe štadióna, prvé týždne budeme trénovať v Jaslovských Bohuniach. Potom príde na rad príprava v Piešťanoch a v Rakúsku," dodal J. Jarábek.

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk