ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Uroš po stopách brata Nemanju z Košíc do Benficy
zdroj: Ladislav Király

Uroš po stopách brata Nemanju z Košíc do Benficy

"MFK vďačím za veľa. Dostal som sa tu k veľkému futbalu i do srbskej reprezentácie. Našiel som výborných spoluhráčov, kamarátov i trénerov," povedal Uroš Matič

Srbský stredopoliar Uroš Matič po štyroch rokoch opúšťa slovenský corgoňligový tím MFK Košice a vydáva sa po stopách staršieho brata Nemanju do portugalskej Benficy Lisabon.

"K podpisu zmluvy či dĺžke kontraktu sa zatiaľ nechcem bližšie vyjadrovať," uviedol na klubovom webe MFK čerstvo 23-ročný Uroš Matič {+r62891,150x182}(nar. 23. mája 1990), ktorý odohral v košickom drese 74 ligových stretnutí a nastrieľal v nich osem gólov.

Ďalších osem duelov pridal v Slovenskom pohári. "MFK vďačím za veľa. Dostal som sa tu k veľkému futbalu i do srbskej reprezentácie. Našiel som výborných spoluhráčov, kamarátov i trénerov. Držím palce Košiciam, aby sa im v ďalších sezónach darilo minimálne tak ako teraz," dodal rodák z mesta Šabac.

Urošov starší brat Nemanja (nar. 1. augutst 1988) pôsobil v Košiciach v rokoch 2007 - 2009, výkonmi zaujal londýnsku Chelsea, odkiaľ najskôr zamieril na hosťovanie do Vitesse Arnhem a od sezóny 2011/2012 si oblieka dres Benficy.

Najnovšie z klubu: Benfica Lisabon

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk