ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Guľa nechce od Žiliny, aby mu kupovali hráčov
zdroj: Ladislav Király

Guľa nechce od Žiliny, aby mu kupovali hráčov

"Na otázku, či mi bude ľúto je jednoduchá odpoveď - bude. Rozvinutie tejto myšlienky by ale malo byť ďaleko dlhšie," skonštatoval odchádzajúci kouč AS Trenčín Adrián Guľa

So záverečným hvizdom hlavného rozhodcu zápasu medzi Zlatými Moravcami a Trenčínom (1:2) sa skončila aj práca trénera Adriána Guľu v klube pod hradom Matúša Čáka. Kouč, ktorý priviedol mladé, no perspektívne mužstvo do druhého predkola Európskej ligy, mení "dres" a od novej sezóny bude stáť pri kormidle "šošonov".

"Ani sa nedá vyjadriť jednou vetou to, čo cítim," skonštatoval Adrián Guľa a vzápätí doplnil: "Na otázku, či mi bude ľúto je jednoduchá odpoveď - bude. Rozvinutie tejto {+r59323,150x113}myšlienky by ale malo byť ďaleko dlhšie. Ak by som to mal skrátiť, tak by som to prirovnal k situácii, keď ako študent odchádzam od rodiny a idem na vysokú školu. Nezatváram za sebou dvere…"

"Je mi ľúto, že odchádzam od rodičov, tí plačú a myslia si, že by som ešte nemal ísť, no ja som sa už rozhodol. Nie, toto je moja cesta, moja nová výzva a to, že odchádzam, neznamená, že zabuchnem dvere a už nebudeme v kontakte," pokračoval 37-ročný bývalý futbalista.

Adrián Guľa následne pokračoval: "Klub dnes potrebuje iných ľudí. Hráči musia napredovať a po štyroch rokoch potrebujú počuť aj iný hlas. {+l55421,150x200}Pred Trenčínom sú ešte výraznejšie priečky a som presvedčený, že sa tam posunú. Práve preto potrebujem ísť preč. Aby som sa mohol zlepšiť ja a aby sa niekam posunuli aj hráči. Odchádzam do iného klubu, čo je vo futbale úplne bežná záležitosť. Odchádzam však aj od ľudí, ktorých si nesmierne vážim a budem s nimi neustále v kontakte. Odchádzam do novej školy, za novými výzvami."

Vo vyspelom futbalovom svete je bežné, že s trénerom odchádzajú aj niektorí členovia realizačného tímu a v určitých prípadoch dokonca aj hráči. "Pôjdu so mnou ľudia, ktorým dôverujem, takže celkom určite Majo Zimen. Čo sa týka hráčov, všetci vieme, že sú v Trenčíne dobrí futbalisti. Dnes to ale nie je o tom, aby som nalinajkoval klubu, aby mi kúpil desať hráčov a ja budem robiť futbal. Dnes je to o tom, že je pred nami nový projekt, ktorý bude o tvrdej práci a pokiaľ budeme všetci skutočne makať, tak potom môžeme dostať Žilinu na staré pozície aj s tým kádrom, ktorý tam je momentálne," dodal Adrián Guľa.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk