ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prešov som si obľúbil, odchádza sa ťažko, hovorí Diviš
zdroj:

Prešov som si obľúbil, odchádza sa ťažko, hovorí Diviš

"Neprajem to nikomu, no niekto si to musí odniesť a tento rok sme to boli my. Môžeme si za to sami," vyhlásil Jakub Diviš

V prírode je prirodzené, že ten najslabší predátor neprežije. Podobným systémom funguje aj futbal a kým sa najlepší raduje zo zisku majstrovského titulu, ten najslabší klesne o úroveň nižšie do II. ligy. Teoreticky na jeden rok, no realita bývala taká, že je to oveľa dlhšie časové obdobie.

Rozhodujú maličkosti

"Vôbec sa neodvážim vyjadriť k tomu, čo vypadnutie z Corgoň ligy znamená pre prešovský futbal," skonštatoval gólman Tatrana Jakub Diviš a vzápätí dodal: "To je skôr {+r63661,150x99}otázka na kompetentných ľudí z klubu. Ja verím, že sa bude pokračovať v ďalšej práci. Predsa len, je to najstarší futbalový klub na Slovensku, ktorý je podľa mňa známy aj v zahraničí. Bola by to škoda."

"Zeleno-bieli" prežili sezónu zmiešaných pocitov. Dlhodobo sa im nedarilo hrať hru, akú by chceli, čo sa odzrkadľovalo najmä na výsledkoch. "Už začiatok nebol dobrý. Za posledný rok sa v Prešove udialo veľmi veľa. Stále sme sa však z toho vylízali a v poslednom kole sme napokon mali šancu to definitívne zachrániť. No nezvládli sme to," pokračoval v diskusii rodák z českého Turnova: "Celý rok sme nedávali góly, trápili sme sa v koncovke. Dôvody, prečo sme napokon vypadli sú na dlhšiu analýzu, nedá sa to zhrnúť do dvoch viet."

{+l63380,150x100}Prešov mal ale všetko vo vlastných rukách a na záchranu mu stačila v nedeľu zo zápasu s Trnavou aj remíza. Napokon prehral 0:1. "Tlak bol obrovský už asi od štvrtého jarného kola. Videli sme, že to s nami nie je dobré. Máme v kádri síce mladých chalanov, ale nemyslím si, že by ich to nejako ovplyvňovalo," nechal sa počuť Jakub Diviš a pokračoval: "Veď, aj v stretnutí s Trnavou to bolo jasne vidieť. V druhom polčase bol súper na našej polovici možno trikrát. Bol to ale duel o jednom góle a my sme sa opäť nepresadili. V takýchto zápasoch rozhodujú maličkosti a ten, kto prvý skóruje, bude mať veľký výhodu."

Môžeme si za to sami

Osud to zariadil tak, že kontrakt s Tatranom Prešov končí Jakubovi Divišovi práve na konci sezóny 2012/2013. "Bol som tu tri a pol roka a veľmi som si zvykol na tento klub. {+r62820,150x96}Bez ohľadu na to, ako skončil posledný zápas, bude sa mi odtiaľto odchádzať ťažko. Spoznal som v Prešove fantastických ľudí, získal som skvelých priateľov. Ale taký je futbalový život. Musím sa posunúť niekam ďalej. Lúčenie je hrozné. Neľutujem, že som prišiel do Prešova, bol som tu spokojný," doplnil skúsený dvadsaťšesťročný brankár.

Odchovanec pražskej Slavie už raz zažil vypadnutie, keď pôsobil v českej Sparte Krč. "Bol som tam iba na polročnom hosťovaní, takže som to nevnímal tak intenzívne. V Prešove som bol niekoľko rokov, som na klub viac naviazaný. Neprajem to nikomu, no niekto si to musí odniesť a tento rok sme to boli my. Môžeme si za to sami," vyhlásil Jakub Diviš.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk