ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Koníkova misia v Senici sa skončila, odchádza aj Švenger
zdroj: astrencin.sk

Koníkova misia v Senici sa skončila, odchádza aj Švenger

Vladimír Koník bol šéfom realizačného tímu FK Senica v štrnástich majstrovských zápasoch, mužstvo v nich dosiahlo bilanciu 8 - 2 - 4

Čerstvý vicemajster najvyššej slovenskej súťaže Corgoň ligy 2012/2013 FK Senica potvrdil na svojom webe odchod 45-ročného Vladimíra Koníka z postu trénera, ktorý zastával v jarnej časti súťaže po odchode Čecha Zdeňka Psotku.

Realizačný tím "Záhorákov" opúšťajú aj asistent kouča Josef Mucha, ktorý prišiel do Senice v lete 2012 spoločne so Psotkom. Ešte dlhší čas strávil v klube odchádzajúci Milan Skokan: dva roky bol kondičným trénerom mužstva vedenom Stanislavom Grigom, v uplynulej sezóne pracoval po Psotkovom a neskôr aj Koníkovom boku.

Vladimír Koník vstúpil do FK Senica začiatkom januára 2013 a podpísal kontrakt do 31. mája 2013. Šéfom realizačného tímu bol v štrnástich majstrovských zápasoch, mužstvo v nich dosiahlo bilanciu 8 - 2 - 4. Seničania zbierali body predovšetkým na ihriskách súperov, zvíťazili v Zlatých Moravciach, Prešove, Žiline i Nitre. Okrem bývalého trénera Interu Bratislava, AS Trenčín, ŠKP Dúbravka a FC ŠTK 1914 Šamorín Koníka opúšťa Záhorie podľa denníka Šport aj brankár Milan Švenger, ktorému sa skončilo hosťovanie z pražskej Sparty.

Príprava Senice na novú sezónu sa začne 10. júna, klub dovtedy predstaví nových trénerov. Očakáva sa aj príchod viacerých hráčov.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk