ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žiar nad Hr. Dolná Ždaňa sa teší na účinkovanie v II. lige
zdroj: Rudolf Maškurica

Žiar nad Hr. Dolná Ždaňa sa teší na účinkovanie v II. lige

"Pracujeme s amatérmi, a tak to aj zostane. Všetci naši hráči majú aj civilné zamestnania a my chceme dokázať, že aj touto cestou sa dajú dosiahnuť úspechy," ambiciózne uzavrel Stanislav Neuschl

Futbalisti FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa si v predstihu zabezpečili postup do druhej najvyššej slovenskej súťaže. Hronskožiarsky klub so sídlom v Dolnej Ždani zvíťazil v stredajšej dohrávke 16. kola III. ligy skupiny Východ doma nad TJ ŠK Kremnička 3:1 a na čele poradia má štyri kolá pred koncom pred druhým FK Poprad nepreklenuteľný štrnásťbodový náskok.

{+r14960,305x200}"Všetky náležitosti spĺňame, takže určite chceme hrať v budúcej sezóne druhú najvyššiu súťaž," povedal vo štvrtok popoludní pre agentúru SITA manažér Pohronia Stanislav Neuschl a s humorom dodal: "Teraz už máme len jedinú starosť - vyberáme si súpera. Buď to bude Trnava alebo Prešov." Práve medzi dvoma spomenutými klubmi sa rozhodne v nedeľňajšom záverečnom 33. kole o zostupujúcom z Corgoň ligy o súťaž nižšie.

FK Pohronie vznikol zlúčením dvoch klubov FK Žiar nad Hronom a FK Dolná Ždaňa. Špekulovalo sa, či sa klub nevráti do okresného mesta, ale funkcionári sa rozhodli, že zostanú v D. Ždani. "V Žiari sú diváci ďaleko od trávnika. Okolo plochy je atletická dráha, v Ždani máme lepší kontakt s fanúšikmi, maličký a útulný štadión. Navyše tunajším ľuďom nechceme zobrať možnosť vidieť druholigový futbal. Aj v nasledujúcej sezóne budeme hrať v Dolnej Ždani," povedal Neuschl a doplnil: "Po víťazstve nad Kremničkou si hráči urobili takú malú oslavu, popíjalo sa šampanské, ale tradičné oslavy budú až po našom nedeľňajšom domácom zápase s Humenným. Funkcionári Slovenského futbalového zväzu nám prídu odovzdať pohár a pre fanúšikov bude pripravené občerstvenie."

{+l51257}FK Pohronie vďačí za úspech najmä hlavnému trénerovi Štefanovi Zaťkovi. Vedenie klubu je nesmierne spokojné s jeho prácou, o čom svedčí aj jeho zmluva na dobu neurčitú. "Števo je naša krvná skupina a môže u nás zostať pokojne aj do dôchodku. V prípade, že by ho lanárili kluby z vyšších súťaží, asi by sme mu umožnili odísť, ale myslím si, že sa to nestane. Má nedávnu skúsenosť s pôsobením v Dukle Banská Bystrica a rozhodne sa teraz nechystá nikam odísť. V lete chceme posilniť káder, ale nebudú to nejaké veľké zmeny. Pracujeme s amatérmi, a tak to aj zostane. Všetci naši hráči majú aj civilné zamestnania a my chceme dokázať, že aj touto cestou sa dajú dosiahnuť úspechy," ambiciózne uzavrel Stanislav Neuschl.

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk