ProFutbal.sk ProFutbal.sk

UEFA zverejnila podmienky organizovania ME 2020
zdroj: doncasterrovers.co.uk

UEFA zverejnila podmienky organizovania ME 2020

Európska futbalová únia vyberie v septembri 2014 trinásť hostiteľských miest, kde sa uskutočnia merania síl záverečného turnaja ME 2020

Európska futbalová únia (UEFA) zverejnila podmienky, ktoré musia splniť uchádzači o usporiadanie stretnutí ME 2020. Ako je známe, UEFA vyberie v septembri 2014 trinásť hostiteľských miest, kde sa uskutočnia zápasy záverečného turnaja európskeho šampionátu.

Dve miestenky z trinástich sú vyčlenené pre krajiny, ktoré môžu ponúknuť štadióny s kapacitou menšou ako 33-tisíc miest, pričom podľa štandardov UEFA by nemali klesnúť pod tridsaťtisícovú kapacitu. V prípade záujmu sa členské zväzy môžu prihlásiť do 12. septembra 2013.

Finálový duel a obe semifinálové stretnutia by sa mali odohrať na jednom štadióne s kapacitou viac ako 70-tisíc divákov, štyri štadióny pre minimálne 60-tisíc priaznivcov budú hostiť po jednom dueli štvrťfinále a tri zápasy skupinovej fázy. Spomenuté dva najmenšie štadióny a zvyšných šesť stánkov s minimálnou kapacitou pre 50-tisíc fanúšikov privítajú po tri merania síl v skupinovej fáze a jeden duel v osemfinále.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

HOKEJ.sk