ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Umelé osvetlenie prešlo skúškou, Myjava hlási vypredaný štadión
zdroj: Spartak Myjava

Umelé osvetlenie prešlo skúškou, Myjava hlási vypredaný štadión

Vo štvrtok sa uskutočnili merania a prvá skúška umelého osvetlenia na štadióne Spartaka Myjava, pod ktorým domáci futbalisti už túto sobotu o 20.00 h odohrajú ligový zápas s Banskou Bystricou

Vo štvrtok sa uskutočnili merania a prvá skúška umelého osvetlenia na štadióne Spartaka Myjava, pod ktorým domáci futbalisti už túto sobotu o 20.00 h odohrajú ligový zápas s Banskou Bystricou.

Vztýčenie viac ako 41 metrov vysokých stĺpov trvalo sedem hodín a pomocou 110 tonového žeriavu ho Myjavčania postavili v sobotu 20. apríla 2013. Na štyroch stĺpoch je umiestnených 144 reflektorov so svietivosťou 1200 luxov a výkonom 300 kW. V každom stĺpe sa skrýva kabeláž s dĺžkou 2,5 km a stožiare sú osadené na desať metrov hlbokých základoch. Realizácia umelého osvetlenia stála klub z kopaníc 390 000,- €.

To, že sa domáci fanúšikovia na večernú futbalovú atmosféru tešia a sú zvedaví na výkon svojho mužstva dokazuje aj fakt, že dnes podvečer sa minuli aj posledné lístky na duel 28. kola Corgoň ligy. Vedenie klubu ešte zvažuje prípadné uvoľnenie niektorých rezervácií v sektoroch tribúny B a tieto miesta by mali priaznivci k dispozícii v priamom predaji pred zápasom.

Pre tých, ktorí sa prídu v sobotu na myjavský štadión pozrieť, bude navyše pripravený rozšírený detský sektor a bohatý sprievodný program. Na štadióne vystúpia raperi EGO, Kali a Peter Pann, moderovanie má na starosti Slávo Jurko a diváci budú môcť súťažiť o atraktívne ceny. Napríklad aj o lístky na júlový prípravný zápas Bayernu a Barcelony v mníchovskej Allianz aréne.

Najnovšie z klubu: Myjava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk