ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Trnave sa zrodila remíza, prvým finalistom Žilina
zdroj:

V Trnave sa zrodila remíza, prvým finalistom Žilina

Štefan Tarkovič: "Remíza nám napokon pomohla k postupu. Hrali sme kŕčovito, chýbala ľahkosť. Aj keď výkon nebol podľa predstáv, postup sme si vybojovali aj s prispením nevýraznej hry Trnavy"

Slovnaft Cup 2012/2013 - semifinále - odveta:

FC Spartak Trnava - MŠK Žilina 1:1 (0:0) - prvý zápas 2:3, do finále Slovnaft Cupu postúpila Žilina
Góly: 52. I. Hodúr (z pok. kopu) - 49. V. Leitner, ŽK: 59. P. Čarnota - 21. M. Mravec, 64. T. Majtán, 65. Pečovský, 81. Škvarka, rozhodovali: Vnuk - D. Hrčka, Lieskovský, 3159 divákov

Trnava: Rusov - Habánek (78. K. Pavelka), P. Čarnota, Gross, Ciprys - M. Kaščák, Grabež - Augustíni (53. Mikinič), I. Hodúr (53. Šulc), E. Sabo - Schranz

Žilina: Dúbravka - Mabouka, Akakpo, Piaček, V. Leitner - Pečovský - Pich (90.+ S. Angelovič), Barčík (76. Guba), M. Mravec (41. Paur) - Škvarka - T. Majtán

Semifinálová pohárová odveta sa odohrávala v komornej atmosfére. Od začiatku predvádzali obidva tímy vo vlažnom tempe medzišestnástkový futbal. Domáci, vedomí si príležitosti vybojovať si finálovú miestenku, boli naoko viac tvorivejší aj pohyblivejší, ale pred šestnástkou Žiliny končila ich snaha dobyť Dúbravkovu bránku. Dobrá príležitosť sa naskytla "spartakovcom" v 24. min po Sabovej strele medzi žrde, ktorú Dúbravka zneškodnil na dva razy pred dobiehajúcim Schranzom. V 30. min sa mali príležitosť hostia: po chybnej rozohrávke Ciprysa sa zmocnil lopty Škvarka, priťukol ju nabiehajúcemu Majtánovi, ktorého pokus však zblokoval stopér Gross. V 45. min Barčíkova prízemná strela spoza šestnástky len tesne minula svoj cieľ.

Po obrátke sa v lepšom svetle prezentovali hostia zo Žiliny. V 49. min Barčík zahral tretí rohový kop, lopta sa dostala až na opačnú stranu k nabiehajúcemu obrancovi Leitnerovi, ktorý nechytateľnou krížnou strelou k pravej žrdi zaznamenal vedúci gól MŠK - 0:1. V 52. min sa po brejku dostal k lopte Sabo, prenikol do šestnástky, Akakpo stiahol ručnú brzdu, zložil ho na trávnik a rozhodca Vnuk ukázal na "biely bod". Skúsený Ivan Hodúr nekompromisne vyrovnal na 1:1. V 67. min po centri Saba sa lopta z neprehľadnej situácie v päťke len zázrakom v spleti nôh dostala mimo ihriska. V 72. min prišla veľká šanca Žilinčanov: Škvarka prenikol cez nevýrazného Ciprysa, naservíroval ideálnu prihrávku na nekrytého Barčíka, ktorý z ôsmich metrov opečiatkoval pravú žrď trnavskej bránky. V 74. min Piaček zahral pred šestnástkou rukou. K priamemu kopu sa postavil Sabo, jeho strela však bola zblokovaná deväťčlenným obranným múrom Žilinčanov. Domáci napokon nestrelili postupový gól, z účasti vo finále Slovnaft Cupu sa tešili futbalisti spod Dubňa.

Peter Zelenský (tréner Trnavy): "Pred stretnutím som hráčom prízvukoval, aby príliš neotvárali hru. Hrali sme opatrne, málo aktívne, chýbala nám hra smerom dopredu. Až po inkasovanom góle sa mierne zlepšil herný prejav mužstva. Dali sme gól z jedenástky, ale to bolo málo. Gratulujem Žiline k postupu do finále i do pohárovej Európy."

Štefan Tarkovič (tréner Žiliny): "Remíza nám pomohla, hoci sme na ňu nechceli hrať. Aj keď výkon nebol ideálny, postup sme si vybojovali, lebo v druhom polčase sme hrali lepšie. Hoci sme po obrátke strelili gól, o účasť vo finále sme museli bojovať až do posledných minút, lebo sme nezvládli jednu situáciu a Spartak vyrovnal. Záver bol bojovný, niektoré súboje boli na hranici, ale postup sme si už nenechali zobrať aj vďaka veľkej bojovnosti a obetavosti hráčov. Teší nás finále a sme radi, že sme tam my."

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk