ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Galád chce predĺžiť sériu SR "21" bez prehry
zdroj:

Galád chce predĺžiť sériu SR "21" bez prehry

"Rakúsko disponuje vynikajúcimi hráčmi, ktorí hrávajú v kvalitných kluboch. Na prípravu máme len dva tréningy a hoci vieme, že v stretnutí nebudeme favoritmi, pokúsime sa dosiahnuť dobrý výsledok," uviedol Galád

Mladých Slovákov čakajú dve medzištátne prípravné stretnutia s rovesníkmi z Rakúska (štvrtok 21. marca o 18.30 h v Hartbergu/Rak.) a Slovinska (pondelok 25. marca o 15.30 h v Myjave).

Príprava na prvý z dvoch duelov bude mať podľa trénera Galáda tri fázy. V prvej jeho zverenci počas kempu pri Slnečných jazerách absolvujú analýzu súboja so Švajčiarmi, v ktorom vo februári zvíťazili 1:0. "Napriek víťazstvu sme v tom stretnutí urobili {+r54645,150x100}chyby a hráči o nich musia vedieť, aby im mohli v nasledujúcich zápasoch predísť," povedal pre agentúru SITA tréner tímu SR "21" Ivan Galád. Druhou úlohou pre slovenské mládežnícke mužstvo bude vyrovnať sa s tým, že niektorí reprezentanti nemajú v ostatnom období dostatočnú zápasovú prax. "Je to problém, s ktorým si musíme nejako poradiť. Každý nominovaný futbalista musí byť na stretnutie, v ktorom nastúpi, stopercentne pripravený. Do kvalifikácie počítame aj s Gyömbérom a hráčmi, ktorí dostali pozvánku do A-mužstva, ale teraz sa musíme zaobísť bez nich," vysvetlil Galád. V tretej fáze čaká zverencov 49-ročného kormidelníka taktická príprava na duel s Rakúšanmi. "Najprv sa chceme sústrediť na Rakúsko, ktoré disponuje vynikajúcimi hráčmi. Videli sme tri ich vystúpenia. Na prípravu máme len dva tréningy a hoci vieme, že v stretnutí nebudeme favoritmi, pokúsime sa dosiahnuť dobrý výsledok," uviedol Galád.

V stredu predpoludním sa k tímu pripojil aj Milan Lalkovič z FC Chelsea. Podľa informácie od technického vedúceho tímu SR "21" Dávida Vailinga sú všetci hráči zdravotne v poriadku.

Slovenskí m{+l50791}ladíci sa s Rakúšanmi stretli v kvalifikácii o postup na ME 2009 do Švédska. Zverenci vtedajšieho kouča Jozefa Barmoša podľahli Rakúšanom na ich ihrisku 0:1 a na domácej pôde vybojovali remízu 1:1. Rakúšania síce vtedy v siedmej kvalifikačnej skupine triumfovali s osembodovým náskokom práve pred Slovákmi, ale v následnej baráži o postup na záverečný turnaj do Švédska ich zdolali Fíni v penaltovom rozstrele. Tréner rakúskej reprezentácie do 21 rokov Werner Gregoritsch sa bude spoliehať na služby hráčov z najvyšších súťaží v Rakúsku, Nemecku, Taliansku a Holandsku. Rakúšania tento rok absolvovali zatiaľ len jedno prípravné stretnutie, v ktorom zdolali Malťanov na ich pôde 3:1. V predchádzajúcom kvalifikačnom cykle obsadili v tabuľke desiatej skupiny s jedenástimi bodmi v konkurencii Holandska, Škótska, Bulharska a Luxemburska štvrtú priečku. Víťazi tejto skupiny Holanďania následne postúpili na záverečný turnaj ME 2013 do Izraela, keď v baráži dvakrát zdolali Slovákov 2:0.

Tréner Rakúšanov, ktorý deň po dueli so Slovákmi oslávi 55. narodeniny, buduje mužstvo na kvalifikáciu o postup na ME 2015 do Česka. Gregoritschovi hráči v štvrtej skupine narazia na Španielov, Maďarov, Bosniakov a Albáncov. Výkop duelu mládežníckych tímov Rakúska a Slovenska je v Hartbergu na programe vo štvrtok o 18.30 h.

Nominácia slovenskej reprezentácie do 21 rokov na medzištátne prípravné zápasy proti rovesníkom z Rakúska (21. marca o 18.00 h v Hartbergu/Rak.) a Slovinska (25. marca o 15.30 h v Myjave):
Brankári: Patrik Le Giang (MŠK Žilina), Viktor Budinský (FK Dukla Banská Bystrica), Patrik Hipp (FC Nitra)
Obrancovia: Michal Janec (FC Slovan Liberec/ČR), Dávid Hudák, Branislav Niňaj (obaja ŠK Slovan Bratislava), Jakub Bartek (1. FC Tatran Prešov), Adam Ambra (U.C. AlbinoLeffe/Tal.), Róbert Mazáň (AS Trenčín)
Stredopoliari: Michal Škvarka, Jakub Paur (obaja MŠK Žilina), Martin Bukata (MFK Košice), Matej Kochan (ŽP Šport Podbrezová), Patrik Hrošovský (FK Ústí nad Labem/ČR), Stanislav Lobotka (AS Trenčín)
Útočníci: Karol Mészáros (FC ViOn Zlaté Moravce), Milan Lalkovič (FC Chelsea/Angl.), Filip Oršula (Wigan Athletic/Angl.), Ivan Schranz (FC Spartak Trnava)

Náhradníci:
Dobrivoj Rusov (FC Spartak Trnava), Norbert Gyömbér (FK Dukla Banská Bystrica), Ľubomír Korijkov (MFK Zemplín Michalovce), Tomáš Mikinič (FC Spartak Trnava), Marek Frimmel (AS Trenčín), Boris Turčák (FC Nitra), Jakub Vojtuš (NK Záhreb/Chor.), Marek Šovčík (FK Dukla Banská Bystrica)

Realizačný tím:
Tréner: Ivan Galád
Asistent trénera: Norbert Hrnčár
Tréner brankárov: Stanislav Seman
Tím manažér: Marek Mintál
Technický vedúci: Dávid Vailing
Lekár: Peter Kišška
Fyzioterapeut: Pavel Purdek
Masér: Mário Prelovský
Masér/kustód: Štefan Balla

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk