ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Soumah debutoval za Slovan
zdroj:

Soumah debutoval za Slovan

"Som šťastný, že tréner Slovák mi dal príležitosť a pevne dúfam, že ak mi prejaví dôveru aj v ďalších dueloch, bude to z mojej strany len a len lepšie," povedal Soumah

Bratislava.Guinejský ofenzívny stredopoliar Seydouba Soumah v sobotu absolvoval premiéru v drese Slovana Bratislava. Dvadsaťjedenročný záložník po šesťmesačnom treste nastúpil v corgoňligovom zápase proti Banskej Bystrici (2:0).

Afričan dokázal, že by mohol byť posilou pre "belasých", jeho prihrávky mali oči a predviedol aj výbornú prácu s loptou. "Bol to môj prvý duel po dlhšej dobe, a z toho dôvodu to nebol{+r62403}o pre mňa jednoduché. Priznám sa, že po tom, čo som vybehol na trávnik, som sa pár minút hľadal, a preto som sa skôr snažil loptu čo najskôr dávať od nohy," povedal Soumah pre špecializovaný portál corgonliga.sk.

Guinejčan sa dostal na trávnik v 55. min, keď vystriedal Erika Grendela. "Som šťastný, že tréner Slovák mi dal príležitosť a pevne dúfam, že ak mi prejaví dôveru aj v ďalších dueloch, bude to z mojej strany len a len lepšie. Musím sa ešte viac zžiť so systémom, ktorý preferujeme a na ihrisku viac komunikovať so spoluhráčmi. Moje góly určite prídu. V tomto zápase mi to síce nepadlo, ale verím, že v tom ďalšom sa už strelecky presadím," dodal Soumah.

Rod{+l55211}ák z Conakry dostal polročný zákaz činnosti od disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu (SFZ), keď ešte ako hráč FC Nitra v domácom zápase proti Spartaku Trnava (14. septembra) predčasne putoval pod sprchy za napadnutie rozhodcu, hráča Trnavy Miroslava Karhana a predchádzajúce šliapnutie na ležiaceho Patrika Čarnotu. Soumah sa pri spomenutom incidente proti Trnavčanom bránil, že ho k nemiestnemu správaniu vyprovokovali rasistické urážky hráčov Spartaka. Jeho tvrdenia sa však nepotvrdili a Afričan dostal exemplárny polročný dištanc a pokutu 3400 eur. Trestu sa nevyhlo ani mužstvo spod Zobora, Nitranom po skončení CL 2012/2013 odrátajú dva body. Soumah v zime prestúpil do Slovana Bratislava.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk