ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Obafemi Martins prestúpil do tímu MLS Seattle Sounders
zdroj:

Obafemi Martins prestúpil do tímu MLS Seattle Sounders

Dvadsaťosemročný bývalý zakončovateľ Interu Miláno a Newcastle United sám uhradil svojmu predošlému zamestnávateľovi, klubu UD Levante, odstupné vo výške približne 3 milióny eur

Nigérijský útočník Obafemi Martins spečatil svoj prestup do tímu Seattle Sounders účinkujúcemu v zámorskej súťaži Major League Soccer. V piatok o tom informoval americký klub.

Dvadsaťosemročný bývalý zakončovateľ Interu Miláno a Newcastle United sám uhradil svojmu predošlému zamestnávateľovi, klubu UD Levante, odstupné vo výške približne 3 milióny eur, čím sa vykúpil zo zmluvného vzťahu so španielskym prvoligistom.

Martins sa stal hráčom Levante v lete uplynulého roka, keď prišiel z ruského Rubin Kazaň ako voľný hráč. Rodák z Lagosu zaznamenal v prebiehajúcej sezóne najvyššej španielskej súťaže sedem gólov, čo je najviac spomedzi hráčov Levante. "Tento krok je v súlade so sľubom, ktorý sme dali našim fanúšikom. Priaznivci Seattlu sú najlepší v MLS a zaslúžia si tím, ktorý je konkurencieschopný a v každej sezóne bojuje o popredné priečky. Obafemi je mimoriadne talentovaný a má medzinárodné skúsenosti na najvyššej úrovni," povedal väčšinový majiteľ klubu Joe Roth pre oficiálnu klubovú stránku.

Najnovšie z klubu: Levante

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk