ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Majstrovstvá Európy 2020 budú podľa Blattera bez duše
zdroj:

Majstrovstvá Európy 2020 budú podľa Blattera bez duše

"Šampionát by sa mal hrať v jednej krajine. Iba tak získa svoju tvár a vyvolá eufóriu. Už to viac nebudú majstrovstvá Európy," kritizoval Blatter postup UEFA

Prezidentovi Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppovi Blatterovi sa vonkoncom nepozdáva model európskeho šampionátu organizovaného súčasne vo viacerých krajinách kontinentu.

S víziou trinástich rôznych dejísk ME 2020 prišiel prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini, ktorého mnohí považujú za Blatterovho nástupcu. "Nadriadený" Švajči{+r61751}ar si myslí, že záverečný turnaj takto stratí svoju identitu a dušu.

"Šampionát by sa mal hrať v jednej krajine. Iba tak získa svoju tvár a vyvolá eufóriu. V roku 2020 chcú turnaj úplne rozdrobiť. Už to viac nebudú majstrovstvá Európy. Mali by im dať nové meno. Len neviem aké. Takéto Euro zostane bez srdca, bez duše," kritizoval Blatter postup UEFA v rozhovore pre nemecký časopis Kicker.

K potenciálnemu Platiniho nástupníctvu na čele FIFA Blatter dodal: "Neviem, či má záujem. Určite mu nechýba predstava o budúcnosti FIFA, ale bude ju musieť presadiť na viacerých kontinentoch. Ešte sa nerozhodol."

Odporúčame

Najnovšie z ligy: EURO

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: EURO 2020

Pozri viac

HOKEJ.sk