ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Depetris v Turecku v streleckej forme, občianstvo SR otázkou dní
zdroj:

Depetris v Turecku v streleckej forme, občianstvo SR otázkou dní

"Nesledujem len Trenčín, ale dianie v celej Corgoň lige. Keďže som hral päť rokov na Slovensku, nemôžem na to len tak zabudnúť," povedal David Depetris v rozhovore pre profutbal.sk

Najlepší strelec jesennej časti Corgoň ligy David Depetris, ktorý v drese AS Trenčín strelil v prvej polovici ročníka v slovenskej najvyššej súťaži šestnásť gólov a vytvoril tak historické strelecké maximum polsezóny, už dáva góly v drese tureckého druholigového tímu Caykur Rizespor. Od svojho príchodu do tímu známeho trénera Mustafu Denizliho sa v piatich ligových dueloch presadil až štyrikrát. Dvadsaťštyriročný rodák z argentínskeho mesta San Jorge, ktorý v súčasnosti čaká na schválenie slovenského občianstva, poskytol portálu profutbal.sk exkluzívny rozhovor.

K adaptácii mu pomohli výkony

{+r61406,150x94}David, streleckú produktivitu ste nestratili ani po odchode do Turecka. Ako ste si zvykli na nové futbalové prostredie?
"Myslím si, že moje výkony mi pomohli k rýchlejšej adaptácii medzi ľuďmi v novom klube. Musím však povedať, že ma všetci v Rizespore veľmi dobre prijali, v Turecku som už skoro mesiac a so spoluhráčmi i realizačným tímom mám dobré vzťahy."

Ak by ste tureckú druhú najvyššiu súťaž porovnali so slovenskou Corgoň ligou, aká je náročná?
"V dueloch, v ktorých som zatiaľ nastúpil, som postrehol, že sú náročnejšie najmä na osobné súboje. Tieto turecké tímy sú možno trochu technickejšie než slovenské. V Corgoň lige hrajú azda tri či štyri mužstvá schopné technického futbalu a ostatné sa sústredia na bránenie. Tu v Turecku nie je medzi mužstvami až taký veľký rozdiel, každý tu môže zdolať každého."

{+l60987,150x88}Tréner Denizli mal o vaše služby veľký záujem. Aké úlohy vám dal po príchode do Rizesporu?
"Očakáva odo mňa najmä góly, ale takisto vyžaduje, aby som si chodil po loptu do hĺbky poľa a vytvoril tak priestor krídelníkom. Samozrejme, chce, aby som bol často v šestnástke, ale keď je hra v strede poľa, chodím si tam po prihrávku."

Sleduje Trenčín i Corgoň ligu

Na postup do najvyššej súťaže, teda od druhého miesta v tabuľke, ktoré teraz patrí Manisasporu, vás delí len jednobodový odstup. Má vaše mužstvo dostatok kvality na kvalifikovanie sa do tureckej Süper Lig?
"Máme dobré mužstvo. V decembri som prišiel do tímu s ďalšími piatimi hráčmi, takže sa stále ešte zohrávame. K tomu nám pomáha každý ďalší tréning. Musíme sa spoznať nielen mimo ihriska, ale aj pri hre. Podarilo sa nám dosiahnuť zopár víťazstiev, ale kompaktnosť tímu ešte nie je podľa predstáv trénera. Vieme, že každý týždeň musíme získať body, a keď sa ešte viac zohráme, víťazstvá prídu ľahšie."

Sledujete po odchode z Trenčína aktuálne dianie vo vašom bývalom klube?
"Stále som v kontakte s bývalými spoluhráčmi i trénermi a každý deň o nich čítam na internetových stránkach. Nesledujem však len Trenčín, ale dianie v celej Corgoň lige. Keďže som hral päť rokov na Slovensku, nemôžem na to len tak zabudnúť."

{+r57814,150x203}Je známe, že ste podali žiadosť o slovenské občianstvo. Už ste ho získali?
"Zatiaľ ho nemám, stále čakám. Moja žiadosť je na ministerstve. Podľa posledných informácií, ktoré som dostal približne pred dvoma týždňami, všetky papiere sú v poriadku. Celý proces by sa mal uzavrieť v priebehu najbližších dvoch týždňov."

Rád by dostal pozvánku

Ako slovenský občan sa môžete svojimi výkonmi uchádzať o miesto v reprezentácii. Cítite, že by ste mohli svojou súčasnou streleckou formou presvedčiť trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa, aby vám zaslali pozvánku pred niektorým z budúcich medzištátnych duelov?
"Bol by som veľmi rád, keby som mal možnosť hrať za slovenskú reprezentáciu. To je však až ďalší krok. Jedinou vecou, ktorú viem ovplyvniť, sú moje vlastné výkony na ihrisku. Vždy pracujem s takýmto cieľom. Ostatné však nezávisí odo mňa."

Pred odchodom do Rizesporu ste sa neobávali, že by ste mohli v tureckej druhej najvyššej lige zmiznúť z dohľadu trénerov Grigu a Hippa?
"Spočiatku možno aj áno, ale potom som si povedal, že ak budem pravidelne hrať a podávať také výkony ako na Slovensku a doteraz v Turecku, nemal by to byť žiadny {+l60985,150x103}problém. Veľmi dobre viem, že reprezentační tréneri nesledujú iba prvú tureckú ligu. Poznám úroveň tej druhej a viem, že nie je jednoduché dosiahnuť v nej ideálny výkon."

V sobotňajšom dueli privítate na domácom ihrisku Kartalspor. Rizesporu patrí tretie miesto tabuľky, váš najbližší súper je pätnásty. Do stretnutia teda vstúpite v roli favorita.
"Ako som už hovoril, pozícia v tabuľke nezaručuje výsledok. My sme - rovnako ako naši súperi na čele - stratili body s mužstvami, ktoré boli na posledných priečkach, preto nečakám ľahký zápas. Verím, že doňho vstúpime rovnakým štýlom, ako nám to išlo doteraz. Potrebujeme body a víťazstvo, najmä na domácom ihrisku. Všetci v klube vedia, že ak niekto očakáva ľahký priebeh, môže sa veľmi pomýliť."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk