ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V SR reorganizácia nižších súťaží od sezóny 2014/2015
zdroj: SFZ

V SR reorganizácia nižších súťaží od sezóny 2014/2015

Od sezóny 2014/2015 bude II. ligy rozdelená na dve skupiny, v každej bude po 12 účastníkov

Na piatkovej konferencii Slovenského futbalového zväzu (SFZ) v Liptovskom Jáne schválili reorganizáciu súťaží dospelých s účinnosťou od sezóny 2014/2015.

Najvyššia domáca súťaž Corgoň liga bude mať naďalej dvanásť účastníkov, II. liga však zmení formát. Bude rozdelená na dve skupiny (Východ a Západ) a bude v nej účinkovať 24 mužstve (po dvanásť v oboch skupinách). Tretia liga bude mať štyri skupiny (Bratislava, Západ, Stred, Východ) po šestnásť účastníkov.

"Účastníci II. ligy odohrajú systémom každý s každým 22 kôl základnej časti, pričom šesť najlepších tímov postúpi do celoslovenskej nadstavbovej časti, v ktorej odohrá dvanásť zápasov (doma - vonku) s postupujúcimi mužstvami druhej skupiny. Do finálnej tabuľky sa budú počítať iba duely proti tímom, ktoré utvorili celoslovenskú nadstavbu. Víťaz priamo postúpi do najvyššej súťaže. Tímy, ktoré v základnej časti II. ligy budú figurovať na 7. - 12. mieste, odohrajú medzi sebou ďalších desať stretnutí. Klub, ktorý skončil na poslednom mieste, automaticky zostúpi do nižšej súťaže," uvádza internetová stránka SFZ na margo reorganizácie súťaží od ročníka 2014/2015

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk