ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Návrat Majtána do Žiliny
zdroj:

Návrat Majtána do Žiliny

Karol Belaník: "V Baníku podával spoľahlivé výkony, hosťovanie mu pomohlo. Preto si myslíme, že by to naj jar mohlo byť pre neho aj pre nás dobré"

Slovenský futbalista Tomáš Majtán bude po piatich mesiacoch opäť pôsobiť v tíme úradujúceho majstra MŠK Žilina. Vedenie klubu spod Dubňa sa rozhodlo predčasne stiahnuť onedlho 26-ročného útočníka (nar. 30. marec 1987) z hosťovania v českom mužstve najvyššej súťaže FC Baník Ostrava. Jarná časť Corgoň ligy sa začne už o desať dní. Informuje o tom oficiálna internetová stránka žilinského klubu.

"Po odchode Guimu a M. Ceesaya sme hľadali na útočný post alternatívu. Mali sme ich viac, aj zo zahraničia. Rozhodli sme sa však vrátiť k Tomášovi a stiahli sme ho z {+r56869}hosťovania. Majtána poznáme, veríme, že na jar presvedčí nás aj verejnosť a svojimi výkonmi pomôže tímu. Počas jesene mal výkyvy. Možno to bolo spôsobené aj tým, že bol po operácii ramena, takže tá jeho forma nebola ideálna. V Baníku podával spoľahlivé výkony, hosťovanie mu pomohlo. Preto si myslíme, že by to naj jar mohlo byť pre neho aj pre nás dobré," citoval žilinský klubový web slová športového manažéra MŠK Karola Belaníka na adresu bratislavského rodáka, ktorý odohral za Baník od septembra deväť zápasov a strelil tri góly.

Rýchlonohý zakončovateľ sa v stredu 20. februára zapojí do tréningového procesu "žlto-zelených", ktorí figurujú po jesenných devätnástich odohraných kolách domácej súťaže na piatom mieste s 28 bodmi a majú osembodové manko na lídra ŠK Slovan Bratislava. Bývalý mládežnícky reprezentant SR Majtán v doterajšej kariére hral za Inter Bratislava, Petržalku, Ostravu a Žilinu.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk