ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Patrik Mráz sa upísal Senici
zdroj:

Patrik Mráz sa upísal Senici

"Netajil som sa tým, že by so chcel pokračovať vo futbalovej kariére v zahraničí. V januári mi to nevyšlo a som rád, že mi dala Senica možnosť," uviedol pre profutbal.sk Patrik Mráz

Pred jarnou časťou ročníka 2011/2012 odchádzal zo Žiliny do Slasku Vroclav. Dnes, po roku, sa vracia späť na slovenské trávniky, ale tentoraz si oblečie dres FK Senica. Ľavý obranca Patrik Mráz podpísal v utorok polročný kontrakt s aktuálne tretím celkom corgoňligovej tabuľky. "Nikde nie je napísané, že ak ja budem spokojný a ak bude spokojnosť so mnou zo strany klubu, tak tu nemôžem ostať aj dlhšie, ako len šesť mesiacov," uviedol pre profutbal.sk čerstvý nováčik v kádri Senice Patrik Mráz.

Dvadsaťšesťročný futbalista prichádza ako voľný hráč. "Celé sa to upieklo veľmi rýchlo. V januári som uprednostňoval zahraničné ponuky, ale neprišla žiadna konkrétnejšia a zaujímavejšia alternatíva. Senica konala rýchlo, kontaktovali ma, či patrím ešte vždy medzi voľných hráčov. Súhlasil som s ponukou a až do leta budem {+r53606,150x120}futbalista Senice. Teší ma, že som tu," uviedol na úvod Patrik Mráz a vzápätí dodal: "Viac-menej, zahraničné ponuky aj boli, ale povedal by som, že nešlo o kluby, v ktorých by som mohol napredovať."

"Netajil som sa tým, že by so chcel pokračovať vo futbalovej kariére v zahraničí. V januári mi to nevyšlo a som rád, že mi dala Senica možnosť. Určite sa im chcem odvďačiť výkonmi na ihrisku. A nikde nie je napísané, že ak ja budem spokojný a ak bude spokojnosť so mnou zo strany klubu, tak tu nemôžem ostať aj dlhšie, ako len šesť mesiacov," pokračoval v diskusii s profutbal.sk skúsený obranca, ktorý na sklonku minulej jesene rozviazal zmluvu s poľským prvoligovým klubom Slask Vroclav: "Trénoval som individuálne. Celý január a aj polovičku februára. Vždy je nepríjemné, keď futbalista nevie kde bude hrať. Je to také čakanie na niečo neznáme, čo ani nemusí prísť. Individuálna príprava sa nedá porovnávať s tréningami v mužstve. Bol už najvyšší čas, takže som rád, že mi Senica dala možnosť."

Pred rokom opúšťal Patrik Mráz Žilinu a tešil sa na legionárčenie. Jeho prvý zahraničný angažmán však skončil pre neho predčasne. Na rodné Slovensko sa ale teší. "Keď som odchádzal do Poľska, tak som nečakal, že sa budem vracať po roku. Ale aj v Corgoň lige máme kvalitné tímy a Senica je jeden z nich. Som rád, že opäť {+l52608,150x150}zažijem zápasy na našich slovenských trávnikoch. Uvidíme, čo následne prinesie leto," pokračoval Patrik Mráz, ktorý má na konte slovenské tituly s Artmediou (2007/08) a Žilinou (2009/10), poľský titul so Slaskom (2011/12), Slovenský pohár s Artmediou (2008), Slovenský superpohár so Žilinou (2010) a Poľský superpohár (2012): "Nie som už najmladší, ale ešte vždy som mladý, takže ambície by mali byť tie najvyššie. Bude to ale náročné, pretože Slovan má pomerne slušný náskok. Navyše ide o kvalitné mužstvo. Musíme ísť od zápasu k zápasu, vyhrávať stretnutia a až potom sa môžeme pozerať na tabuľku."

Keďže bol rodák z Púchova niekoľko mesiacov bez angažmánu, natláča sa otázka, či nerozmýšľal aj nad návratom do Žiliny. "Tejto téme som sa vôbec nevenoval. Nevyvíjal som žiadne snahy o návrat, neoslovili ma ani oni… Pravdupovediac, už by som sa tam asi ani nechcel vrátiť. Je to veľmi sympatický klub a v mojej doterajšej kariére som tam zažil asi najkrajšie časy, keď sme hrali Ligu majstrov, ale nevraciam sa do minulosti. Pozerám sa dopredu," uzavrel pre profutbal.sk Patrik Mráz.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk