ProFutbal.sk ProFutbal.sk

M. Janec uspel na skúške v Liberci, upísal sa mu na dva roky
zdroj:

M. Janec uspel na skúške v Liberci, upísal sa mu na dva roky

"V Žiline som zatiaľ nemal veľa príležitostí ukázať sa, tu v Liberci vraj šancu dostanem," povedal dvadsaťročný slovenský futbalový obranca Michal Janec

Dvadsaťročný slovenský ľavý obranca Michal Janec (nar. 28. apríla 1992) uspel na skúške v českom klube najvyššej súťaže FC Slovan Liberec a podpísal s ním zmluvu s platnosťou na dva roky.

Člen širšieho kádra slovenskej reprezentácie do 21 rokov je odchovancom MŠK Žilina. Od februára 2012 bol zo Žiliny na hosťovaní v druholigovom tíme MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Mladý Slovák sa stal piatou zimnou posilou Liberca, ktorého predstavitelia ho sledovali v piatich zápasoch a následne ho pozvali na skúšku. V januárových prípravných stretnutiach svojimi výkonmi zaujal trénera Jaroslava Šilhavého. "V Liberci na mňa najviac zapôsobil prístup ľudí. Všetci mi pomáhajú, každý je ochotný a nič nie je problém. To, čo tu pre nás robí kustód, som v Žiline nezažil. Servis je tu dokonalý," pochvaľoval si Janec nové pôsobisko v rozhovore pre oficiálnu stránku klubu spod Ještěda.

Michal Janec priznal, že si uvedomuje veľkú konkurenciu v tíme trojnásobného českého majstra. "Na mojom poste hrá vynikajúci Jirko Fleišman. Na ľavej strane obrany sa cítim najlepšie, zrejme by som mohol hrať aj ako ľavý záložník, ale moje miesto je v defenzíve. Viem, že to bude veľmi ťažké, ale som pripravený na sebe pracovať," vyhlásil slovenský futbalista a dodal: "V Žiline som zatiaľ nemal veľa príležitostí ukázať sa, tu v Liberci vraj šancu dostanem."

Najnovšie z klubu: Liberec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk