ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nitran Šimonek sa na tri a pol roka upísal Jihlave
zdroj:

Nitran Šimonek sa na tri a pol roka upísal Jihlave

Jihlava a Nitra dotiahli prestup Arnolda Šimoneka, na Vysočine už pôsobil počas ročného hosťovania v sezóne 2010/2011

Slovenský útočník Arnold Šimonek prestúpil z FC Nitra do českého prvoligového klubu FC Vysočina Jihlava. Informovala o tom webstránka účastníka Gambrinus ligy.

{+r57831}Šimonek sa už pripojil k novému tímu. Rokovania medzi Jihlavou a Nitrou boli zdĺhavé, napokon sa obe strany dohodli na prestupe. Dvadsaťdvaročný zakončovateľ pochádzajúci z Nových Zámkov už na Vysočine pôsobil, počas hosťovania v sezóne 2010/11 strelil tri góly.

"Prvý kontakt medzi mnou a Jihlavou prebehol už koncom novembra. Odvtedy som žil v neistote. Tá bola poriadne dlhá aj preto, že sa v Nitre menilo vedenie klubu. Som rád, že sa moja túžba prestúpiť do Jihlavy naplnila. Už sa veľmi teším na Vysočinu, česká liga predstavuje pre mňa veľkú výzvu," povedal pre klubový web Jihlavy odchovanec Dubníka Šimonek.

Arnold Šimonek sa v jesennej časti Corgoň ligy 2012/2013 strelecky presadil len raz, keď skóroval v druhom kole v domácom stretnutí proti Ružomberku (1:1). FC Vysočina Jihlava figuruje s devätnástimi bodmi na desiatej priečke tabuľky najvyššej českej súťaže. Do klubu zamieril v zimnom prestupovom období aj ďalší hráč zo slovenskej Corgoň ligy, Vysočinu posilnil Milan Kopic zo Slovana Bratislava.

Najnovšie z klubu: Jihlava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk