ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jozef Adámik sa vracia na Štiavničky
zdroj:

Jozef Adámik sa vracia na Štiavničky

"Chcem dokázať, že sa vedenie nemýlilo, keď sa rozhodlo ma znovu angažovať. Dukle chcem pomôcť k dobrým výsledkom a výkonom," povedal Jozef Adámik

Z Banskej Bystrice odchádzal "legionárčiť" do Baníka Ostrava. Potom, čo sa s účastníkom českej Gambrinus ligy dohodol na ukončení spolupráce, podpísal v lete polročnú zmluvu s prešovským Tatranom. Dnes sa ale stopér Jozef Adámik vracia tam, odkiaľ odchádzal pred dvoma rokmi.

"Jednanie s pánom Adámikom bolo veľmi korektné a rýchle. Sme radi, že je späť a veríme, že nám minimálne počas jarnej časti pomôže a bude pre náš klub {+r58531,150x176}prínosom," uviedol na oficiálnu stránku Dukly generálny riaditeľ Tomáš Geist.

Staronový hráč nie je pre súčasného kouča Banskej Bystrice Norberta Hrnčára žiadnou neznámou. Obaja sa poznajú ešte z dorastu Slovana Bratislava. "Verím, že nám prinesie skúsenosť a pokoj do defenzívy. Počítam s ním, ako s hráčom, ktorý má bohaté ligové skúsenosti a v tomto smere, by malo byť pozitívne aj jeho pôsobenie v kabíne. Dúfam, že sa počas jarnej časti stane dôležitou súčasťou mužstva," nechal sa počuť kormidelník aktuálne desiateho celku ligovej tabuľky.

Talentovaný Norbert Gyömbér bude mať teda v obrane nového kolegu. "V prvom rade ďakujem Dukle a vedeniu klubu, že si na mňa opäť spomenuli a prejavili záujem o moje služby. Bol som milo prekvapený a išlo o veľmi rýchle jednanie. Chcem dokázať, že sa vedenie nemýlilo, keď sa rozhodlo ma znovu angažovať. Dukle chcem pomôcť k dobrým výsledkom a výkonom," povedal Jozef Adámik.

Jozef Adámik pochádza z Komárna a v mládežníckych kategóriách pôsobil v Slovane Bratislava, odkiaľ neskôr prešiel do Dubnice. Na Považí absolvoval množstvo ligových štartov a už ako pomerne skúsený obranca prišiel v roku 2008 do Banskej Bystrice. V roku 2010 sa podpísal pod bronzový úspech Jankechovho tímu. Po odchode trénera Karola Marka z Banskej Bystrice do Ostravy, prijal jeho ponuku na prechod do tohto českého klubu. Po skončení pôsobenia v Českej republike obliekal na jeseň 2012 dres Prešova.

Najnovšie z klubu: Banská Bystrica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk