ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V Prešove navrátilec Krob, s Adámikom neprišlo k dohode
zdroj:

V Prešove navrátilec Krob, s Adámikom neprišlo k dohode

Erik Bogdanovský: "S Krobom sme uzavreli a podpísali 1,5-ročný kontrakt s opciou"

Staronovou tvárou v slovenskom klube 1. FC Tatran Prešov je Jan Krob. Dvadsaťpäťročný obranca (nar. 27. 4. 1987) už pôsobil v "zeleno-bielom" drese v sezóne 2011/2012, teraz sa vracia do známeho prostredia.

"V Sparte Praha sa mu skončila zmluva, bol voľným hráčom. S Krobom sme uzavreli a podpísali 1,5-ročný kontrakt s opciou," uviedol vo štvrtok pred{+r55409,150x87}poludním pre agentúru SITA na margo rodáka z Berouna športový riaditeľ Tatrana Erik Bogdanovský a pokračoval: "Od Jana očakávame, že nadviaže na svoje výkony z predchádzajúceho účinkovania v našom tíme a bude pre mužstvo prínosom." Bývalý český reprezentant do 21 rokov okrem spomenutej Sparty hral aj za Kladno, České Budějovice a Vlašim.

V hráčskom kádri Tatrana nastali zmeny, viacerým futbalistom sa v decembri skončili platné zmluvy. Trénerské duo Ladislav Totkovič - Marek Fabuľa už s určitosťou nebude mať k dispozícii Jozefa Adámika. "S hráčom neprišlo k dohode a v jarnej časti nebude u nás pôsobiť," komentoval E. Bogdanovský situáciu v súvislosti s 27-ročným stopérom, ktorý pred príchodom do Prešova hral aj v Slovane Bratislava, Dubnici, Banskej Bystrici i Ostrave.

V klube zo Šariša by si radi udržali dvojicu Štefan Zošák - Martin Pribula. "Chceli by sme s nimi podpísať nové zmluvy. V prípade Zošáka, ktorý je kmeňovým hráčom Žiliny, sme v rokovaní a čakáme najskôr na stanovisko hráča. Potom môžeme sadnúť za stôl s MŠK." O tom, aká bude futbalová budúcnosť trojice Viliam Macko, Marián Adam a Peter Katona (tiež sa im skončili zmluvy v decembri 2012), nie je zatiaľ definitívne rozhodnuté. "Momentálne sú voľnými hráčmi," dodal športový riaditeľ prešovského klubu, ktorému patrí po jesenných devätnástich odohraných kolách ôsme miesto v corgoňligovej tabuľke.

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk