ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Marek Seman naďalej v drese Partizána Bardejov
zdroj: Dominik Pračko

Marek Seman naďalej v drese Partizána Bardejov

"Marek Seman dostal ponuku z Ružinej, ktorá sa chce zachrániť. Dostal od nás súhlas, aby sa tam pozrel a absolvoval jeden tréning. Napokon ale naďalej zostáva v Bardejove," vraví Marek Kukulský

V prípravnom stretnutí dvoch druholigových tímov Partizán Bardejov remizoval s MŠK Zemplín Michalovce 1:1. V oboch tímoch dostali príležitosť známe tváre z jesennej časti, no o dresy možno svojich budúcich klubov sa usilujú aj ďalší.

V posledných dňoch sa šírili informácie o kádri Partizána Bardejov, a tak sme vyspovedali toho najpovolanejšieho, športového riaditeľa klubu Mareka Kukulského: „Z jesenného kádra definitívne odišli Palša s Kuhajdíkom do Malajzie, Dupkala a Ivanko Macej sa vrátili do Tatrana Prešov. Vrátili sa chlapci z hosťovania v Bardejovskej Novej Vsi, Bučko zo Svidníka, skúšame Kantarasa zo Srbska a Oijrogbeho z Nigérie, ktorí pôsobili v Moldave nad Bodvou. Marek Seman, náš najlepší strelec, dostal ponuku z Ružinej, ktorá sa chce zachrániť. Dostal od nás súhlas, aby sa tam pozrel a absolvoval jeden tréning. My sme všetko zvážili, je to jeden z našich najskúsenejších a najlepších hráčov, takže po rozhovore naďalej zostáva v Bardejove. Berecký po zranení už trénuje a aj nastúpil na zápas, najhoršie sú na tom Pisárik a Lauko, ktorí dlhodobo laborujú.” Kukulský dodal, že v klube nie sú žiadne problémy hospodárskeho či finančného charakteru, všetci tréneri, včetne mládežníckych, a hráči dostávajú výplaty včas.

Pridal sa aj tréner Partizána Bardejov Rastislav Kica, ktorý súčasný stav zimnej prípravy charakterizuje takto: „Predstavu o kostre mužstva mám, aj kaď spomínaní hráči zo základu odišli. Máme na to ešte šesť týždňov. Keby Seman odišiel, tak by sme sa museli s tým vyrovnať. Som rád, že sa vrátil, lebo je našim lídrom a verím, že si aj na jari u nás obuje strelecké kopačky. V závere týždňa sme boli tri dni na sústredení v našich kúpeľoch, prospelo to po všetkých stránkach. Predstavu o tých šestnástich či osemnástich hráčoch, ktorí zostanú, mám, no niektorí mladí musia hrať v iných kluboch na hosťovaní.”

Kormidelník Michaloviec Albert Rusnák má už v svojom tíme skúseného Vladimíra Janočka, no v týchto dňoch dáva príležitosť mladým, aj ho keď mrzia zranenia: „Bol to náš prvý prípravný zápas, škoda, že na ťažkej zľadovatelej umelej tráve nikomu nič nedal. U nás to mohlo byť lepšie. Zaradili sme do prípravy Horňáka z dorastu, skúšame rovnako mladého Makemadinova (roč. narodenia 1994, pozn.) z Ukrajiny. Chýbajú zranení Jurčo, mladý Leško i Daňko.”

Najnovšie z klubu: Bardejov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk