ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenskú enklávu v Slavii Praha doplnil brankár Rakovan
zdroj: Patrik Levický

Slovenskú enklávu v Slavii Praha doplnil brankár Rakovan

"Dohodli sme sa s hráčovým materským klubom zo Žiliny na Matejovom polročnom hosťovaní, jeho súčasťou je aj následná opcia," citoval klubový web Slavie slová športového riaditeľa pražského klubu Miroslava Držmíška

Slovenskú enklávu v českom prvoligovom klube Slavia Praha rozšíril brankár Matej Rakovan, ktorý už vo štvrtok absolvoval prvý tréning v novom mužstve.

Dvadsaťdvaročný (nar. 14. 3. 1990) kmeňový hráč MŠK Žilina na jeseň hosťoval v druholigovom českom tíme MFK Karviná, teraz bude pôsobiť u "zošívaných{+r50829,150x100}" minimálne do konca tejto sezóny.

"Dohodli sme sa s hráčovým materským klubom zo Žiliny na Matejovom polročnom hosťovaní, jeho súčasťou je aj následná opcia," citoval klubový web Slavie slová športového riaditeľa pražského klubu Miroslava Držmíška, ktorý ďalej poznamenal: "Je to ďalší z talentovaných brankárov, ktorého Slavia dlhodobo sledovala a rada by ho vyskúšala. Našu pozornosť na Rakovana sme zamerali už od letného prestupového termínu." Až 197 cm vysoký bývalý slovenský mládežnícky reprezentant Rakovan v doterajšej kariére hosťoval aj v Liptovskom Mikuláši. Na jeseň patril k oporám Karvinej, za ktorú odchytal štrnásť duelov.

V Slavii sa mladý slovenský gólman stretne s poltuctom krajanov, ktorými sú v tomto pražskom klube Kamil Čontofalský, Milan Bortel, Martin Dobrotka, Matúš Čonka, Martin Juhar a Karol Kisel.

Najnovšie z klubu: Slavia Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Európska liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk