ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Vladimír Janočko sa vracia na slovenské trávniky
zdroj:

Vladimír Janočko sa vracia na slovenské trávniky

"Verím, že nesklamem. Motivácia mi nechýba, aj zdravie mi slúži dobre. Tunajší ľudia na najvyššiu súťaž čakajú už dlho. Dúfam, že budem pri tom, keď sa jej dočkajú," vyhlásil Vladimír Janočko

Jeseň slovenskému druholigovému celku z Michaloviec veľmi nevyšla. Zemplín sa tešil z víťazstva len vo ôsmich z devätnástich zápasov a so ziskom 26 bodov zimuje na siedmej priečke. Mužstvo ale chce ukázať na jar, že patrí do prvej polovičky tabuľky a tejto ambícii prispôsobuje vedenie klubu aj získavanie posíl.

Od pondelka sa s klubom pripravuje 56-násobný slovenský reprezentant Vladimír Janočko. Ten s Michalovcami podpísal jeden a polročnú zmluvu a na slovenské ligové trávniky sa vracia po dlhých trinástich rokoch.

{+r61335,150x206}"Dohodli sme sa s ním na jeden a pol ročnej spolupráci. Hlavný dôvod jeho angažovania je ten, že naši mladí hráči sa pri ňom veľmi veľa naučia. Po Dubnici máme druhé najmladšie mužstvo v súťaži a jeho skúsenosti sa nám zídu. Navyše je to výborný futbalista,“ vysvetlil pre denník Korzár predseda predstavenstva MFK Zemplín Igor Šoltinský.

Ak sa pozrieme do minulosti, je jasné, čo Vladimíra Janočka priviedlo na východ Slovenska. Súčasný kouč Michaloviec Albert Rusnák sa pozná so skúseným futbalistom napríklad aj z 1. FC Košice, keď si na jeseň ročníka 1997/1998 zahrali spolu v skupine Ligy majstrov. "Raz sme spolu debatovali a Alberta som sa zo žartu spýtal, či nepotrebuje posilu do mužstva. On to však zobral vážne a potom som musel aj ja, tak som teraz tu," skonštatoval s úsmevom na tvári stredopoliar Vladimír Janočko a vzápätí dodal: "Nemusel som nad jeho ponukou dlho rozmýšľať. Michalovce majú smelé ambície a ja som bol zvyknutý hrávať v takých kluboch."

Najlepší slovenský futbalista z roku 2003 po odchode z Košíc hrával v gréckom klube Škoda Xanthi, aby následne okúsil rakúsku ligu v drese Austrie Viedeň, Red Bull Salzburg či FC Trenkwalder Admira a do Michaloviec prichádza z FC Leopoldsdorf. Pred niekoľkými mesiacmi bol blízko prestupu do Slovana Bratislava, dnes je už ale definitívne súčasťou MFK Zemplín Michalovce. "Minulý týždeň som prvýkrát videl na vlastné oči štadión, na slovenské pomery je veľmi pekný. Mám za sebou aj úvodné tréningy, kolektív je dobrý. Predtým som počínanie mužstva veľmi nesledoval, videl som iba výsledky, mená v kádri mi nič nehovorili. Verím, že doň zapadnem a chlapcom pomôžem," skonštatoval pre denník Korzár Vladimír Janočko.

{+l61333,150x101}Vo veku 36 rokov teda opäť okúsi atmosféru na slovenských štadiónoch. "Na papieri síce budem najstarší, ale cítim sa mladý a to je dôležité. Pokiaľ budem vládať s mladými, tak aj ja sa tak budem cítiť," pokračoval v diskusii Vladimír Janočko.

Ten na záver dodal: "S trénerom som sa ešte detailnejšie nerozprával o mojich úlohách v tíme. Do začiatku jarnej časti odohráme veľa prípravných duelov a budeme skúšať rôzne varianty. Verím však, že nesklamem, motivácia mi nechýba, aj zdravie mi slúži dobre. Tunajší ľudia na najvyššiu súťaž čakajú už dlho. Dúfam, že budem pri tom, keď sa jej dočkajú."

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk