ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Šulek na hosťovanie do Myjavy
zdroj:

Šulek na hosťovanie do Myjavy

"K myjavskému mužstvu sa pripájam už dnes. Hosťovanie mám dohodnuté do konca aktuálnej sezóny," uviedol pre profutbal.sk stredopoliar Peter Šulek

Slovenský stredopoliar Peter Šulek, ktorý je ešte vždy kmeňový hráč úradujúceho slovenského majstra MŠK Žilina, odchádza na polročné hosťovanie do Spartaka Myjava. Skúsený 24-ročný odchovanec banskobystrického futbalu opúšťa sever Slovenska a pomôže nováčikovi súťaže pri záchranárskych prácach. Redakciu profutbal.sk informoval Pavol Holeščák z agentúry HMP - Sport Management.

"K myjavskému mužstvu sa pripájam už dnes (štvrtok, pozn. red.). Hosťovanie mám dohodnuté do konca aktuálnej sezóny," uviedol pre profutbal.sk Peter Šulek, ktorý opustil káder "šošonov" ešte počas jesene po vzájomnom neporozumení si s holandským trénerom Fransom Adelaarom.

Namiesto Zlatých Moraviec do Myjavy

V uplynulých týždňoch sa hovorilo o Zlatých Moravciach, rodák z Detvy napokon mieri na kopanice. "Myjava bola operatívnejšia. Zorganizovalo sa to pomerne rýchlo. {+r55796,150x131}Potreboval som už začať niekde trénovať a keď sa objavila táto alternatíva, neváhal som. Som vďačný za ponuku, ktorú som mal zo Zlatých Moraviec, ale rozhodol som sa prijať možnosť hrať v Myjave," doplnil skúsený stredopoliar.

Potom, čo káder nováčika súťaže opustili Michal Dian, Daniel Kvasnica, Peter Majerník, Lukáš Šebek či Ján Petráš prichádza hráč, ktorý by mal byť platnou posilou. "V prvom rade chcem pomôcť mužstvu. Sú trochu namočení v boji o záchranu. Verím, že priložím ruku k lepším výsledkom a snáď sa nám podarí dohrať sezónu niekde v strede corgoňligovej tabuľky. Čo sa týka mňa osobne, ja potrebujem hrávať a čím budem podávať kvalitnejšie výkony, tým lepšie pre mňa a aj pre tím," zamylel sa Peter Šulek.

S víziou letného návratu

Potom, čo ho Frans Adelaar preradil do žilinského "béčka" sa Peter Šulek vyjadril, že ak klub bude chcieť, v zime sa môže vrátiť. Z hry ho ale vyradili zdravotné problémy. {+l51979,150x190}"Bol som na operácii a teraz má Žilina už viac-menej uzavretý káder. Ja som ostal visieť. Vedenie klubu mi povedalo, že potrebujem niekde hrávať. Neviem, či by som sa dokázal v Žiline prebojovať do základnej zostavy," skonštatoval ofenzívny stredopoliar s konštruktívnou prihrávkou i dobrou strelou Peter Šulek a vzápätí pre profutbal.sk dodal: "Otvorila sa mi cesta na polročné hosťovanie v Myjave a potom sa uvidí. Odišiel síce tréner Frans Adelaar, ale vedenie sa nezmenilo. Ja potrebujem niekde hrať, najprv sa uchytiť a potom sa uvidí, čo bude do novej sezóny. Ako je už známe, príde nový kouč, takže tak…"

Zimné prípravy corgoňligistov sa už začali v priebehu posledných dní. Peter Šulek vynechal teda iba krátku časť. "Chcel by som aj takto poďakovať Pavlovi Holeščákovi z agentúry HMP - Sport Management za rýchle vyriešenie mojej situácie," uzavrel Peter Šulek.

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk