ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pod Čebraťom minimálne zmeny, hľadá sa brankár
zdroj:

Pod Čebraťom minimálne zmeny, hľadá sa brankár

"Aj v jarnej časti pokračujeme v koncepcii, ktorú sme začali počas leta. Do zimnej prípravy vstúpi s prvým tímom pätica dorastencov," uviedol Michal Mertinyák

K väčšine corgoňligových mužstiev, ktoré v pondelok odštartovali prípravu na jarnú časť ročníka 2012/2013 sa pripojil aj MFK Ružomberok. Pod Čebraťom sa počas dovoleniek udiali len minimálne zmeny, no najväčšiu pozornosť pútal iba devätnásťročný macedónsky stredopoliar Dejan Peševski.

Peševski by mal byť platnou posilou

Podľa slov športového riaditeľa klubu bude "ruža" na jar napredovať v práci, ktorú odštartovalo vedenie pred aktuálnym ročníkom. "Aj v jarnej časti pokračujeme v koncepcii, ktorú sme začali počas leta. Do zimnej prípravy vstúpi s prvým tímom pätica dorastencov - jeden brankár a štyria hráči do poľa. Uvidíme, ako sa im podarí {+r32104,150x188}etablovať v kádri 'áčka'. Určite to bude pre nich poriadne náročné, pretože máme naplánované prípravné stretnutia s kvalitnými súpermi. Chceme aj naďalej postupovať týmto smerom. Tým pádom, že máme len jedno mužstvo, plánujeme zúžiť káder na osemnásť hráčov s tým, aby každý mal šancu zasiahnuť do zápasu. Nechceme aby niekto nesedel len na tribúne a nemal šancu dostať sa na ihrisko," skonštatoval Michal Mertinyák.

Ten na margo príchodu macedonského futbalistu uviedol: "Dejan Peševski bol u nás nejaké dva týždne na skúške ešte počas jesennej časti. Je to talentovaný futbalista, o ktorého sme mali záujem ihneď po skúške. Museli sme doriešiť všetky detaily jeho príchodu. Momentálne debatujeme ešte o nejakých podrobnostiach, ale sme tesne pred dohodou. Potrebovali sme trošku oživiť káder aj na tomto poste, takže v prípravných zápasoch dostane priestor aj Dejan a bude sa môcť ukázať. Veríme, že doplní naše mužstvo a bude tou správnou posilou."

Čelný predstaviteľ MFK Ružomberok sa vyjadril aj k dlhodobo zraneným hráčom. "Ivan Kotora pôjde na operáciu 9. januára, pretože v jeho prípade bolo zranenie mimoriadne komplikované. Mal roztrhnutý aj vnútorný väz, takže sa muselo počkať, kým sa dá tento väz do poriadku," pokračoval v diskusii Michal Mertinyák a vzápätí dodal: "V jeho prípade je to škoda, pretože ide o talentovaného futbalistu a takéto zranenia výrazne ovplyvňujú jeho {+l50307,150x100}kariéru. Teraz to vyzerá skutočne na dlhšie obdobie, pretože operácia bude náročná, keďže mal poškodené všetky väzy. Je zrejmé, že ho uvidíme na ihrisku až na jeseň."

Na jar by sa mohol na súťažný trávnik vrátiť Juraj Vavrík. "Ak by išlo všetko ideálne, Juraj Vavrík by sa mohol objaviť na ihrisku už na jar. Nechceme ale nič uponáhľať, pretože tieto zranenia a následná rekonvalescencia sú komplikované. Niekedy je lepšie vydržať. Uvidíme aká bude situácia a ak to bude možné, tak koncom jari by zasiahol aj do hry," vyjadril sa športový riaditeľ a doplnil aj aktuálne informácie o Martinovi Nosekovi: "Martin Nosek podstúpil operáciu kvôli problémom s členkom. Ukázalo sa, že to bolo trošku vážnejšie, než sa predpokladalo podľa prvotných vyšetrení a vyzerá to na absenciu počas väčšej časti jari."

Očakáva sa príchod brankára zo Slovenska

Koučovi Ladislavovi Šimčovi sa na prvom tréningu hlásili všetci hráči. "Zo všeobecného hľadiska sa v kádri neudiali žiadne výrazné zmeny. Počas zimnej prípravy sa {+r50974,150x232}pokúsime zdokonaliť súčinnosť jednotlivých formácií a popracujeme aj na finálnej fáze," zamyslel sa kormidelník Ružomberka a na margo ďalších možných posíl uviedol: "Pracujeme na príchode jedného brankára. Uvidíme, ako sa nám to podarí zrealizovať. Tento týždeň by sme mali byť už múdrejší a ak všetko dobre dopadne, tak by sa mal zapojiť do prípravy. Je to brankár zo Slovenska."

Po odchode Štefana Gereca a Mikuláša Bumberu, ktorí absolvujú polročné hosťovania v druholigových kluboch, sa vynára aj otázka posilnenia útoku. "Vzhľadom na to, že Calvin Mulumba Mukendi aj Andrej Lovás sú k dispozícii a zdravotne v poriadku, tak na poste útoku nás topánka až tak netlačí, teda ten neposilňujeme. Prichádza aj Dejan Peševski. Je to talentovaný hráč a ofenzívny stredopoliar, takže v útoku budeme dostatočne silní," pokračoval Ladislav Šimčo a pár slov smeroval aj k obrane: "Na ľavej strane obrany máme k dispozícii Martina Jurkemika s Jakubom Jansom. Myslím si, že obidvaja sa môžu dobre a zdravo pobiť o post ľavého obrancu."

Ružomberčanov čaká do prvého jarného kola jedenásť stretnutí. "Príprava bude prebiehať štandardne. Prvé štyri týždne budeme trénovať v domácich podmienkach a 5. februára odchádzame na desaťdňové sústredenie do maďarského Lipótu, počas ktorého odohráme štyri kvalitné prípravné zápasy. Myslím si, že na náš čaká štandardná príprava," uviedol Ladislav Šimčo.

Jeho zverenci už majú za sebou lekárske prehliadky, ktoré prebehli ešte počas minulého týždňa. "Testy sme absolvovali v priebehu posledných troch dní. Podľa predbežných výsledkov sú hráči na slušnej úrovni. V utorok by som mal mať k dispozícii celkové vyhodnotenie, ale predbežne to vyzerá tak, že je všetko v poriadku," dodal na záver hlavný tréner Ružomberka.

Káder:
Brankári: Lukáš Zich, Tomáš Lešňovský, Tomáš Pažítka, Libor Koníček
Obrancovia: Lukáš Greššák, Martin Jurkemik, Jakub Janso, Lukáš Ondrek, Peter Maslo, Oliver Práznovský, Peter Ličko, Samuel Lacko
Stredopoliari: Lukáš Bielák, Mário Almaský, Martin Nagy, Lukáš Lupták, Štefan Pekár, Richard Bartoš, Filip Serečin, Tomáš Ďubek, Dejan Peševski, Adam Zreľák, Filip Kolorédy
Útočníci: Andrej Lovás, Mulumba Calvin Mukendi

Dlhodobo zranení: Martin Nosek, Juraj Vavrík, Ivan Kotora

Zmeny v kádri:
Príchody: Libor Koníček (dorast), Peter Ličko (dorast), Samuel Lacko (dorast), Adam Zreľák (dorast), Filip Kolorédy (dorast)

Odchody: Tomáš Gerát (hosťovanie v Dunajskej Strede), Štefan Gerec (hosťovanie v Dunajskej Strede), Mikuláš Bumbera (hosťovanie v Liptovskom Hrádku), Patrick Oboya Onyango (Binh Duong - Vietnam)

Prehľad dosiaľ známych stretnutí MFK Ružomberok v rámci zimnej prípravy na jarnú časť Corgoň ligy 2012/2013:
19. januára: ŽP Šport Podbrezová (II. liga) - MFK Ružomberok (11:00 a 13:00, Podbrezová)
25. januára: AC Sparta Praha (ČR-I. liga) - MFK Ružomberok (11:00 a 14:00, Praha)
29. januára: MFK Ružomberok - KS Ruch Chorzow (Poľ.-I. liga, čas nie je ešte známy, Ružomberok - umelá tráva)
02. januára: MFK Ružomberok - FK DAC 1904 Dunajská Streda (II. liga, čas nie je ešte známy, Ružomberok - umelá tráva)
06. februára: FTC Ferencváros Budapešť (Maď.-I. liga) - MFK Ružomberok (čas nie je ešte známy, Lipót)
09. februára: FK Austria Viedeň (Rak.-I. liga) - MFK Ružomberok (14:00, Viedeň, Generali Arena)
12. februára: SK Rapid Viedeň (Rak.-I. liga) - MFK Ružomberok (čas nie je ešte známy, Viedeň, Gerhard Hanappi - Stadion)
16. februára: MTK Budapešť/Kecskeméti TE (Maď.-I. liga) - MFK Ružomberok (čas nie je ešte známy, Lipót)
23. februára: 1. HFK Olomouc (ČR-II. liga) - MFK Ružomberok (14:30, dejisko zápasu nie je ešte známe)

Realizačný tím:
Hlavný tréner: Ladislav Šimčo
Asistent trénera: Anton Šoltís
Tréner brankárov: Ján Hablák
Vedúci mužstva: Peter Adamčiak
Lekári: MUDr. František Rigo, MUDr. Tibor Letko
Masér: Juraj Hervartovský

Najnovšie z klubu: Ružomberok

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk