ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Saunders novým trénerom Wolverhamptonu
zdroj: Rudolf Maškurica

Saunders novým trénerom Wolverhamptonu

Štyridsaťosemročný Saunders nahradil Staleho Solbakkena, ktorého prepustili po prehre 0:1 na pôde Lutonu v sobotňajšom zápase 1/32-finále národného pohára FA Cup

Novým trénerom anglického druholigového klubu Wolverhampton Wanderers sa stal v nedeľu Dean Saunders. Štyridsaťosemročný bývalý reprezentant Walesu nahradil Staleho Solbakkena, ktorého prepustili po prehre 0:1 na pôde Lutonu v sobotňajšom zápase 1/32-finále národného pohára FA Cup. Saunders bol od roku 2011 dodnes kormidelníkom treťoligového tímu Doncasteru Rovers, no v nedeľu ráno dostal povolenie rokovať s vedením "Wolves". "Môžem potvrdiť, že Dean Saunders súhlasil s prevzatím mužstva zo štadióna Molineux. Akceptovali sme dobrú ponuku, už sme začali hľadať Saundersovho nástupcu a budeme pokračovať v ceste za postupom do druhej najvyššej súťaže," povedal výkonný riaditeľ Doncasteru Gavin Baldwin.

Saunders doviedol Doncaster v tejto sezóne League One na aktuálnu druhú priečku. Wolverhampton figuruje v tabuľke druhej najvyššej ostrovnej súťaže The Championship na osemnástej priečke šesť bodov nad čiarou zostupu do League One. Ešte v predchádzajúcej sezóne pritom hral v Premier League. Solbakken, ktorý v minulosti ako kouč priviedol FC Kodaň k piatim dánskym titulom, bol na lavičke na Molineux Stadium od mája 2012, prišiel z Kolína nad Rýnom.

Najnovšie z klubu: Wolwes

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk