ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ballesteros hráčom Levante aj v ďalšej sezóne
zdroj: Rudolf Maškurica

Ballesteros hráčom Levante aj v ďalšej sezóne

Tridsaťsedemročný nekompromisný stopér to vyhlásil po dosiahnutí potrebného počtu stretnutí na uplatnenie klauzuly v kontrakte

Skúsený obranca Sergio Ballesteros bude aj v nasledujúcej sezóne pôsobiť v španielskom prvoligovom klube UD Levante. Tridsaťsedemročný nekompromisný stopér to vyhlásil po dosiahnutí potrebného počtu stretnutí na uplatnenie klauzuly v kontrakte. Rodák z Burjassotu odohral v sobotu proti Atléticu Bilbao (3:1) svoj 25. duel v tejto sezóne, čo je minimálny počet na automatické ročné predĺženie platnosti zmluvy. Pomohli mu k tomu štarty v Európskej lige UEFA.

"V klube hodlám pokračovať aj v ďalšom súťažnom ročníku. Budem tvrdo pracovať a robiť súperom problémy. Som veľmi šťastný a vďačný za preukázanú podporu," povedal skúsený obranca pre denník Marca.

Ballesterosa považujú v Španielsku za jedného z fyzicky najzdatnejších futbalistov. Bývalý zadák Realu Mallorca hral kľúčovú úlohu pri pamätnom víťaznom ťažení Levante v sezóne 2011/2012, keď sa mužstvo premiérovo v histórii prebojovalo na priebežné prvé miesto v tabuľke Primera División.

Najnovšie z klubu: Levante

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk