ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Novým trénerom Senice sa stal Vladimír Koník
zdroj: astrencin.sk

Novým trénerom Senice sa stal Vladimír Koník

"Prácu Vladimíra Koníka mapujeme už dlhšiu dobu. O novom trénerovi máme navyše dobré referencie," vysvetľuje voľbu Viktor Blažek

Novým trénerom slovenského tímu FK Senica sa stal Vladimír Koník (nar. 3. apríla 1968), ktorý naposledy viedol druholigové mužstvo ŠTK 1914 Šamorín.

Agentúre SITA to s dôvetkom, že v tejto chvíli ide o spoluprácu do konca aktuálnej sezóny Corgoň ligy 2012/2013, potvrdil prezident klubu zo Záhoria Vi{+r42705}ktor Blažek. Ako je známe, doterajší tréner Senice - Čech Zdeněk Psotka - dostal lákavú ponuku z Olomouca a požiadal o rozviazanie kontraktu. Tím viedol od mája minulého roka.

„Prácu Vladimíra Koníka mapujeme už dlhšiu dobu. O novom trénerovi máme navyše dobré referencie,“ vysvetľuje voľbu Viktor Blažek. „Ponúkli sme mu kontrakt do konca sezóny. V prípade vzájomnej spokojnosti sme pripravení uzavrieť s ním zmluvu aj na nasledujúce obdobie,“ uviedol krátko po dohode prezident klubu.

Bývalý kormidelník bratislavského Interu či AS Trenčín priznal, že je pre neho česť viesť mužstvo Senice, ktoré sa výborným spôsobom etablovalo v najvyššej slovenskej súťaži. „Senica si na slovenských trávnikoch vybudovala rešpekt. Opäť má pohárové ambície. Je pre mňa výzvou viesť tento ambiciózny tím. Videl som viacero zápasov Senice. Naposledy som sledoval decembrový duel AS Trenčín – FK Senica. S niektorými hráčmi som v minulosti už spolupracoval, takže do úplne neznámeho prostredia sa nepúšťam“ prezradil Vladimír Koník, ktorému zostáva len pár dní do začiatku zimnej prípravy: „Času skutočne nie je nazvyš. S prezidentom a športovým riaditeľom sme si prešli káder, program prípravných zápasov a tréningový plán. Vedúci mužstva Martin Šnegoň ma oboznámil o tréningových plochách a o možnostiach regenerácie a posilňovania. Nasledovala debata s asistentom Pepom Muchom.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk