ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Depetris končí v Trenčíne, možno zostane v Corgoň lige
zdroj:

Depetris končí v Trenčíne, možno zostane v Corgoň lige

Najlepší strelec jesennej časti Corgoň ligy 2012/2013 so šestnástimi gólmi David Depetris odchádza z AS Trenčín, ďalšie pôsobisko argentínskeho útočníka zatiaľ nie je známe

Hráč AS Trenčín David Depetris končí svoje pôsobenie v tomto klube, jeho rozlúčkou bol nedeľňajší domáci duel záverečného jesenného devätnásteho kola najvyššej slovenskej súťaže proti FK Senica (1:1), v ktorom odohral 87 minút.

Dvadsaťštyriročný argentínsky útočník (nar. 11. 11. 1988) to uviedol v nedeľňajšom rozhovore pre Rádio Slovensko s tým, že nevylučuje svoje zotrvanie{+r60986} v Corgoň lige. So šestnástimi gólmi najlepší strelec jesennej časti tohto ročníka Corgoň ligy Depetris, ktorému sa končí v Trenčíne kontrakt koncom tohto kalendárneho roka, sa zatiaľ konkrétne nevyjadril o najbližšej futbalovej budúcnosti. Produktívny Juhoameričan, ktorý si nedávno začal vybavovať slovenské občianstvo, nemá zatiaľ s nikým podpísanú zmluvu a zvažuje viaceré alternatívy.

David Depetris sa so spomenutými šestnástimi presnými zásahmi postaral o nový rekordný zápis v počte nastrieľaných gólov v jesennej časti sezóny v ére samostatnej Slovenskej republiky. V tomto hodnotení predstihol Róberta Semeníka (1. FC Košice) z roku 1995 a Ľubomíra Luhového (Trnava) z roku 1997, obaja vtedy skórovali pätnásťkrát. Argentínsky útočník sa zároveň stal po Brazílčanovi Fabiovi Gomesovi (za Trnavu nastrieľal 8 gólov na jeseň 1999, pozn.) iba druhým legionárom s jesenným gólovým primátom.

Najnovšie z klubu: Trenčín

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk