ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zelenský je novým trénerom Spartaka Trnava
zdroj:

Zelenský je novým trénerom Spartaka Trnava

O presnej náplni práce bývalého kouča Trnavy Hoftycha sa rozhodne v priebehu pondelka

Novým trénerom Spartaka Trnava sa stal Peter Zelenský. Päťdesiattriročný kormidelník, ktorý doteraz viedol juniorský tím Spartaka, vo funkcii nahradil Pavla Hoftycha. Ten abdikoval na svoju funkciu po prehre Trnavy 0:6 s AS Trenčín v 17. kole slovenskej najvyššej futbalovej súťaže Corgoň ligy.

Zelenský povedie A-mužstvo do konca jesennej časti sezóny 2012/2013. Spartak klesol v tabuľke najvyššej domácej súťaže na posledné dvanáste miesto, keď má po 17 {+r42072}kolách na konte len 15 bodov.

Peter Zelenský pôsobí väčšinu kariéry v štruktúrach trnavského klubu. V roku 1997 viedol z pozície hlavného trénera MFK Dubnica. Rodák z Trnavy nastúpil v osemdesiatych rokoch minulého storočia v pätnástich dueloch za československú reprezentáciu. Okrem trnavského Spartaka hral aj za pražské kluby Duklu a Bohemians či belgický Gent.

Prvým koučom, ktorý uvoľnil svoje miesto v tejto corgoňligovej sezóne, bol 29. júla kormidelník Slovana Bratislava Vladimír Weiss st. Svoje odstúpenie oznámil na tlačovej konferencii po domácej remíze 1:1 na Pasienkoch s úradujúcim majstrom MŠK Žilina v rámci 3. kola Corgoň ligy 2012/2013. Druhou zmenou na poste hlavného trénera v CL 2012/2013 bolo odvolanie Ladislava Jurkemika v FC Nitra (5. novembra), ku ktorému došlo po 15. kole, jeho miesto pod Zoborom zaujal Jozef Vukušič.

Prehľad zmien na poste hlavného trénera vo futbalovej Corgoň lige počas sezóny 2012/2013:
ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss st. (skončil po 3. kole) - Samuel Slovák (od 4. kola)

FC Nitra
Ladislav Jurkemik (skončil po 15. kole) - Jozef Vukušič (od 16. kola)

FC Spartak Trnava
Pavel Hoftych (skončil po 17. kole) - Peter Zelenský (od 18. kola)  Agentúru SITA o tom informoval PR manažér trnavského klubu Marek Ondrejka

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk