ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rzeszotovi antuka a šikmé ihrisko neprekážali
zdroj:

Rzeszotovi antuka a šikmé ihrisko neprekážali

Slovenská futbalová reprezentácia sa v piatok vrátila z New Yorku, kde v stredu zverenci Ladislava Jurkemika uhrali na štadióne Shea bezgólovú remízu s mužstvom Kolumbie. Atraktívne stretnutie bolo pre Slovákov prípravou na septembrový predposledný duel v kvalifikácii o postup na ME 2004 s Macedónskom

Slovenská futbalová reprezentácia sa v piatok vrátila z New Yorku, kde v stredu zverenci Ladislava Jurkemika uhrali na štadióne Shea bezgólovú remízu s mužstvom Kolumbie. Atraktívne stretnutie bolo pre Slovákov prípravou na septembrový predposledný duel v kvalifikácii o postup na ME 2004 s Macedónskom (10. 9. v Žiline).

"Bol to dobrý test najmä pre mladších hráčov, ktorí získali neoceniteľné skúsenosti. Sami si to po zápase pochvaľovali. Videli iný štýl futbalu. Zistili, že Kolumbijčania sú veľmi dobrí futbalisti a pochopili, že ešte majú čo zlepšovať. Najdôležitejšie je, že k zápasu pristúpili veľmi zodpovedne. Verím, že im to vydrží dlhodobejšie," povedal po návrate na Slovensko Ladislav Jurkemik. Pobyt Slovákov v New Yorku mal svoje špecifiká, no ako priznal reprezentačný kormidelník, s problémami sa rátalo.

"Vedeli sme už z minulosti, že organizácia zápasov s Juhoameričanmi má svoje osobitosti. Menili sme miesto tréningu a keď nám dali po prvý raz lopty, niektorí hráči ich kvalitu komentovali s tým, že s takými hrával ešte Popluhár. Oranžovú antuku, ktorá bola položená na bejzbalovom ihrisku, organizátori do začiatku zápasu neodstránili, ale nahradili ju zelenou, ešte drsnejšou. Keďže som hráčov už dopredu upozornil na možné problémy, ostali koncentrovaní na samotné stretnutie, ktoré potom zvládli dobre," opísal niektoré nepríjemnosti, ktoré musela slovenská reprezentácia prekonať, L. Jurkemik.

Zvláštnosťami ihriska na bejzbalovom štadióne New Yorku Mets sa nenechal vyrušiť ani gólman Branislav Rzeszoto. Dvadsaťsedemročný futbalista, ktorý len nedávno ukončil pôsobenie v českom Zlíne a vrátil sa do tímu slovenského majstra MŠK Žilina, odchytal svoj tretí zápas v reprezentačnom drese, po prvý raz celých 90 minút a s čistým kontom. "Chytalo sa mi dobre. Pravda, spočiatku mi robila problémy orientácia, pretože vizuálny kontakt s okolím bol úplne iný ako na tradičnom futbalovom štadióne a ihrisko bolo postavené trochu šikmo. V prvom polčase mi problémy navyše robila aj antuka, ktorá bola na mojej strane ihriska. Celkovo som však nemal veľa roboty, spolupráca s obranou fungovala dobre. Pomohlo aj to, že predo mnou hral Braňo Labant, s ktorým sa poznám od žiakov," povedal Branislav Rzeszoto.

Najnovšie z klubu: Crystal Palace

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk