Žilina v dramatickom zápase zdolala Senicu a postupuje do semifinále
zdroj:

Hráči Senice hrali vonku proti Žiline v odvetnom stretnutí štvrťfinále Slovenského pohára. Prvý zápas vyhrali Žilinčania 2:1

Slovnaft Cup - odveta štvrťfinále:

MŠK Žilina - FK Senica 1:2 (1:2), na strely zo značky pokutového kopu 4:2, prvý zápas 2:1, do semifinále postúpila Žilina
Góly: 12. M. Ceesay, rozhodujúci pok. kop premenil S. Angelovič - 25. Blackburn, 41. M. Babic, ŽK: 40. Štepanovský, 58. Blackburn, 71. P. Pavlík (všetci Senica), rozhodovali: Trutz - Benko, Bednár, 1037 divákov

Žilina: Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Pečovský, Ricardo Nunes - Škriniar, Gergel - Barčík (81. J. Mihalík), Paur (46. Lupčo), Pich - M. Ceesay

Senica
: Švenger - Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars (50. Kalabiška) - J. Križko - Štepanovský, M. Babic (84. Jaroslav Černý), M. Ďurica, Blackburn (86. Varadi) - Diarrassouba

Domáci využili jednu zo svojich prvých šancí a už v 12. min sa ujali vedenia. Na Paurov center si pekne nabehol Ceesay a otvoril skóre. Ofenzívne hrajúci Seničania vyrovnali v 25. min, hlavou presne trafil Blackburn. Oba tímy mali potom niekoľko veľkých šancí na skórovanie. Ešte pred polčasovou prestávkou pridali druhý gól hostia, Babic dobre čítal hru pred bránkou a usmernil loptu za Dúbravkov chrbát.

Aj v druhom dejstve sa hralo z jednej strany na druhú s množstvom kombinácií a príležitostí na oboch stranách. V 68. min trafil Pich v čistej šanci ľavú žrď senickej bránky. Veľkú príležitosť mali Žilinčania aj v 79. min, keď po rohu nebezpečne hlavičkoval stopér Piaček.

O postupujúcom sa rozhodovalo až v penaltovom rozstrele. M. Ďurica minul v prvej sérii bránku, Dúbravka chytil v tretej sérii Černého strelu, domáci nezaváhali ani raz, pričom rozhodujúcu penaltu premenil S. Angelovič, do semifinále Slovnaft Cupu postúpila Žilina.