ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Novým trénerom Nitry sa stal Jozef Vukušič
zdroj:

Novým trénerom Nitry sa stal Jozef Vukušič

Vo funkcii nahradil Ladislava Jurkemika, ktorého vedenie klubu odvolalo po domácej prehre v 15. kole Corgoň ligy 2012/2013 s nováčikom z Myjavy 0:2

Novým trénerom slovenského mužstva FC Nitra sa v utorok stal Jozef Vukušič, ktorý naposledy pôsobil v juhoafrickom klube FC Kapské Mesto.

V pozícii šéfa realizačného tímu spod Zobora nahradil Ladislava Jurkemika, ktorého vedenie spolu s asistentom Mariánom Šuchančokom odvolalo po domácej prehre s {+r60415,150x107}nováčikom z Myjavy 0:2 v 15. kole Corgoň ligy 2012/2013. Informovala o tom oficiálna internetová stránka FC Nitra s tým, že nový lodivod Vukušič sa dohodol na spolupráci do konca jesennej časti CL.

Štyridsaťosemročný košický rodák (nar. 31. augusta 1964) si počas aktívnej hráčskej činnosti obliekal dresy VSŽ i 1. FC Košice, pôsobil aj v nemeckých tímoch Sportfreunde Siegen a VFL Rheinbach. Trénerskú kariéru odštartoval ako asistent v 1. FC Košice, v pozícii hlavného kormidelníka viedol spomenutý VFL Rheinbach, neskôr už doma na Slovensku druholigový tím FC Steel Trans Ličartovce, MFK Ružomberok (pod Čebraťom bol aj manažérom), FC Spartak Trnava (pôsobil tam aj ako asistent), od roku 2010 bol v JAR.

{+l59542,150x107}Na reprezentačnej úrovni figuroval Vukušič pri Jozefovi Barmošovi na poste asistenta trénera slovenskej "dvadsaťjednotky". Vyskúšal si aj funkcionársku stoličku, v MFK Košice bol športovým i generálnym riaditeľom.

"Predstavitelia FC Nitra si vážia, že pán Vukušič v nie jednoduchej situácii A-mužstva prijal trénerskú ponuku. Veríme, že jeho skúsenosti aj zo zahraničia môžu nášmu seniorskému tímu v Corgoň lige pomôcť a udržať po jesennej časti reálnu šancu na záchranu v súťaži," uvádza sa vo vyhlásení nitrianskeho klubu na jeho webovej stránke.

Futbalistom Nitry patrí po 15. kole najvyššej slovenskej súťaže s 13 bodmi posledná 12. priečka. Na predposledné mužstvo v tabuľke FC Spartak Trnava má klub spod {+r59287,150x97}Zobora jednobodové manko, nehľadiac na to, že po skončení sezóny 2012/2013 im za septembrový zápas 9. kola proti Trnave odrátajú tri body. Nitrania nezvíťazili v ostatných ôsmich ligových dueloch.

Do naplnenia itinerára jesennej časti Corgoň ligy chýbajú ešte štyri kolá - na tím FC Nitra čakajú ešte duely v Banskej Bystrici (16. kolo), doma s Prešovom (17. kolo), v Košiciach proti MFK (18. kolo) a doma proti úradujúcemu majstrovi zo Žiliny (19. kolo).

V sezóne Corgoň ligy 2012/2013 ide o druhú trénerskú zmenu. Prvým koučom, ktorý uvoľnil svoje miesto, bol 29. júla kormidelník Slovana Bratislava Vladimír Weiss st. Svoje odstúpenie oznámil na tlačovej konferencii po domácej remíze 1:1 na Pasienkoch s úradujúcim majstrom MŠK Žilina v rámci 3. kola Corgoň ligy 2012/2013.

Prehľad zmien na poste hlavného trénera v Corgoň lige počas sezóny 2012/2013:

ŠK Slovan Bratislava
Vladimír Weiss st. (skončil po 3. kole) - Samuel Slovák (od 4. kola)

FC Nitra
Ladislav Jurkemik (skončil po 15. kole) - Jozef Vukušič (od 16. kola)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk