ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Jurkemik pod Zoborom skončil
zdroj:

Jurkemik pod Zoborom skončil

"Oznámil mi to dnes generálny manažér klubu Jozef Petráni, stretli sme sa o desiatej hodine," uviedol Ladislav Jurkemik bez akýchkoľvek emócií

Víkendový domáci zápas Nitry s Myjavou (0:2) bol pre trénera domácich Ladislava Jurkemika posledný v tejto pozícii. Vedenie klubu spod Zobora v pondelok ráno definitívne rozhodlo o predčasnom konci Ladislava Jurkemika na trénerskej stoličke.

{+r54790,150x108}"Oznámil mi to dnes generálny manažér klubu Jozef Petráni, stretli sme sa o desiatej hodine," uviedol Ladislav Jurkemik bez akýchkoľvek emócií.

"Do konca jesennej časti zostávajú ešte štyri kolá, vraj chcú do kabíny priniesť nový vietor, vytýkali mi aj niektoré vyjadrenie pred novinármi po poslednom domácom zápase s Myjavou. V tomto smere ale necítim žiadnu vinu, aj hráčov som totiž sám presviedčal, aby mali trpezlivosť," odhalil dneš už bývalý tréner FC Nitra dôvody svojho predčasného konca.

Skúsený 59-ročný kouč doplatil na skutočnosť, že Nitra je po pätnástom kole na poslednom dvanástom mieste v tabuľke Corgoň ligy a nezvíťazila už osem ligových duelov v rade.

"Predstavitelia klubu pristúpili k týmto krokom v úmysle priniesť do radov A-mužstva nový impulz a pokúsiť sa o čo najnižšiu bodovú stratu v zostávajúcich štyroch jesenných kolách. Jasným cieľom je zabezpečiť, aby mal seniorský tím pred štartom jarnej časti sezóny reálnu šancu na záchranu," uvádza oficiálne vyhlásenie nitrianskeho klubu.

Spolu s Ladislavom Jurkemikom skončil aj asistent trénera Marián Šuchančok. "Vedenie FC Nitra chce poďakovať trénerom, a predovšetkým doterajšiemu šéfovi realizačného tímu pánovi Jurkemikovi za osvedčenú svedomitú a poctivú prácu, ktorú pre klub v neľahkej situácii odviedol. Nové zloženie realizačného tímu A-mužstva bude zverejnené v utorok."

Prvým koučom, ktorý uvoľnil svoje miesto v tejto sezóne najvyššej domácej súťaže, bol 29. júla kormidelník Slovana Bratislava Vladimír Weiss st. Svoje odstúpenie oznámil na tlačovej konferencii po domácej remíze 1:1 na Pasienkoch s úradujúcim majstrom MŠK Žilina v rámci tretieho kola Corgoň ligy 2012/2013.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk