ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Keď prehrávali, kývali im na šťastnú cestu
zdroj:

Keď prehrávali, kývali im na šťastnú cestu

V zápase ušil na Trenčín úspešnú taktiku. Košičania po dvoch prehrách na ihriskách súperov získali cenný bod. S ním bol tréner Ján Kozák spokojný

V zápase ušil na Trenčín úspešnú taktiku. Košičania po dvoch prehrách na ihriskách súperov získali cenný bod. S ním bol tréner Ján Kozák spokojný.

{+r59692,150x95}Košiciam sa v ostatných zápasoch na západe Slovenska nedarilo. Zhodné prehry 1:3 v Myjave a na Slovane dali trénerovi impulz, že niečo bude potrebné zmeniť. S tým vedomím šlo mužstvo z metropoly východu do Trenčína a podarilo sa. "Po sérií neúspešných výsledkov vonku sme potrebovali nový impulz. Prišli zmeny v hernom systéme a vyšlo to. V Trenčíne sa body nezískavajú ľahko, ale jeden sme si uchmatli pre seba," povedal po zápase spokojný Ján Kozák.

Hostia v prvom polčase v ničom nezaostávali za domácim tímom. Hra sa odvíjala od šestnástky po šestnástku, čo si v Trenčíne dovolí iba málokto. "V prvom dejstve sme okrem zodpovedného plnenia defenzívnych úloh vyrážali aj do nebezpečných protiútokov. V druhom polčase sme po odchode skúsených hráčov Nováka, Šinglára a Kuzmu stratili z ofenzívneho prejavu. Prišli noví hráči a domáci nás dostali pod väčší tlak ako som predpokladal. Nasadenie však hráčom nechýbalo a vybojovali sme remízu. Domácim sme vpredu veľa nedovolili, to je pre našu obranu dobrým vysvedčením," pokračoval skúsený tréner.

Kormidelník, ktorý sa s Košicami prebojoval do hlavnej fázy Ligy majstrov, po zápase vyjadril spokojnosť aj s prínosom mladých hráčov. Tí pod {+l60448,150x205}jeho vedením dostávajú stále viac priestoru. "Máme veľa šikovných futbalistov. Každý deň ich mám pod dohľadom. Musia ešte troška dozrieť, no som presvedčený, že na slovenské pomery z nich budú kvalitní hráči," dodal s vážnou tvárou Kozák.

Jeho zverenci na ihriskách súperov získali tretí bod. Opäť za remízu a opäť po bezgólovom priebehu. "Keď dostaneme vonku tri góly, všetci sa usmievajú a kývajú nám na šťastnú cestu. V minulých zápasoch sme boli vonku lepším tímom, no prehrávali sme. Keď však domácim zoberieme body, hneď sú z toho nervózni," pridal rozladene.

Súboj na Sihoti bol aj stretom dvoch najlepších strelcov Corgoň ligy. Na domácej strane trinásťgólového Davida Depetrisa, na strane hosťujúceho kolektívu Dávida Škutku s desiatimi presnými zásahmi. "Obaja pútali zvýšenú pozornosť obrany. Trenčania Škutku zdvojovali a nedali mu dýchať. Zaslúžia si pochvalu, že ho dôkladne odstavili, až na jeden moment. Som presvedčený, že v prvom polčase to z jeho strany nebol ofsajd a rozhodcovia sa upískli. Čo sa týka Depetrisa, ten ešte nemá také kvality, aby sme sa ho museli báť. Ešte sa má čo učiť, aby bol z neho dobrý futbalista," povedal na margo najlepších strelcov ligy Kozák.

Najnovšie z klubu: FC Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk