ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovensko sa v New Yorku rozišlo s Kolumbiou bez gólov

Slovenská futbalová reprezentácia sa v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí v New Yorku rozišla s Kolumbiou bez gólov 0:0. Na Shea Stadium, domovskom stánku bejzbalového tímu New Yorku Mets, sa hralo pred kulisou 25 000 divákov, no mužstvá si veľa príležitostí na skórovanie nevytvorili.

{+r3806,150x149}Slovenská futbalová reprezentácia sa v stredajšom medzištátnom priateľskom stretnutí v New Yorku rozišla s Kolumbiou bez gólov 0:0. Na Shea Stadium, domovskom stánku bejzbalového tímu New Yorku Mets, sa hralo pred kulisou 25 000 divákov, no mužstvá si veľa príležitostí na skórovanie nevytvorili.

Najväčšiu slovenskú šancu spálil v nadstavenom čase nováčik v reprezentačnom drese, stredopoliar Rudolf Urban, ktorý zo 14 m pálil nad kolumbijskú bránku. Na druhej strane sa v 70. min mohli tešiť Juhoameričania, ale útočník Leider Preciado zoči-voči Rzeszotovi trafil iba pravú žrď. V New Yorku išlo už o tretie meranie síl slovenských a kolumbijských futbalistov a Slováci po prvý raz "zabodovali". Predtým za éry trénerov Jankecha resp. Adamca sa zrodili dve rovnaké prehry 0:1.

Slovenská reprezentácia pod vedením Ladislava Jurkemika dosiahla druhú remízu v tomto kalendárnom roku (predtým v príprave doma s Gréckom 2:2), celkovo štvrtú. Súboj v New Yorku bol pre Slovensko prípravou na záverečnú fázu kvalifikácie ME 2004, v ktorej Slováci privítajú 10. septembra v Žiline Macedónsko a 11. októbra si vo Vaduze zmerajú sily s Lichtenštajnskom.

Slovensko - Kolumbia 0:0
25 000 divákov

Miroslav Mentel (asistent trénera SR): "Pred zápasom by sme takýto výsledok brali, ale teraz nám je trochu ľúto, že sme nevyhrali. V druhom polčase sme mali dve veľké príležitosti, ktoré sme nevyužili. Najmä Urban svojou tutovkou v závere mohol dostať súpera na kolená. Kolumbijčania sa predstavili ako dobrí futbalisti, ale ich akcie sa končili zväčša pred šestnástkou. Zápas poslúžil ako vítaná konfrontácia s iným štýlom hry a najmä pre mladých a menej skúsených hráčov bol v mnohom poučný."

Juraj Obložinský (viceprezident SFZ): "Bol to obojstranne vyrovnaný zápas, aj keď v prvom polčase mal súper viac z hry. Kolumbijčania boli v strede poľa živší, no do väčšej šance sme ich nepustili. V druhom polčase to bolo z našej strany lepšie, začali sme si vytvárať aj príležitosti. Spomeniem Urbana v závere stretnutia, ale aj Vitteka, ktorý sa pekne zbavil dvoch hráčov. Myslím si, že sme dosiahli veľmi dobrý výsledok, veď sme hrali proti jednému z najlepších juhoamerických tímov. Navyše súper mal aj zjavnú podporu približne 17-18 000 krajanov v hľadisku. Na druhej strane treba povedať, že na zápase boli aj newyorskí Slováci a bolo ich počuť. Osobitne by som vyzdvihol aj výkon viacerých novicov v našom tíme."

Francisco Maturana (tréner Kolumbie): "Po takomto stretnutí, keď sme nastúpili iba s B-tímom, nebudem vynášať verejné súdy. Urobím to súkromne, lebo nechcem vyznieť ako ospravedlňujúci sa chlap. Hrali sme dobre, ale sme sklamaní z toho, že sme nestrelili gól. Chceli sme skórovať, ale v koncovke nám chýbal pokoj. Slováci ukázali príkladnú defenzívu. Im sa hrať príliš nechcelo, prišli brániť. My sme ukázali, že máme talentovaných hráčov, ktorých treba podporiť v raste. Diváci boli skvelí, aj keď nám zrejme budú vyčítať, že sme nevyhrali."

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk