Grécko 21 - Slovensko 21 2:1
zdroj:

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v stredu v medzištátnom zápase s rovesníkmi z Grécka 1:2. Grécko 21 - Slovensko 21 2:1 (1:0) Góly: 24. Theodoridis, 89. Kazanyzis - 90. Kubala. Rozhodca: McDonald

Slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov prehrali v stredu v medzištátnom zápase s rovesníkmi z Grécka 1:2.
Grécko 21 - Slovensko 21 2:1 (1:0)
Góly:
24. Theodoridis, 89. Kazanyzis - 90. Kubala. Rozhodca: McDonald (Škót.), striedanie: 35. Pitsos za Sfakianakisa, 1500 divákov
Zostavy:
Grécko 21:
Kotsolis (46. Anastasopoulos) - Seitaridis (65. Manousakis), Loumpoutis (46. Balas), Verneanou, Diamantis - Petrov, Theodoridis (72. Leptokaridis), Kyriazis - Agripis (46. Pritas) - Kazanyzis, Sfakianakis (35. Pitsos)
Slovensko 21: Pulen (46. Kelemen) - Zábavník (75. Kubala), M. Petráš (61. Koňušík), Klimpl - P. Petráš (46. Trhančík), Hodúr, Kozák, Sedlák (46. Borbély), Bednár (46. Koleník) - Vittek (70. Dirnbach), Oravec

Pred úvodným hvizdom hlavného rozhodcu McDonalda zo Škótska vysvätili vysokí duchovní hodnostári gréckej ortodoxnej cirkvi novovybudovaný štadión Kalitheas, na ktorom slovenskí futbaloví reprezentanti do 21 rokov nastúpili v stredu na priateľské medzištátne stretnutie proti gréckym rovesníkom.
Úvodný polčas sa niesol v znamení prevahy a hlavne nevyužitých gólových príležitostí hosťujúceho tímu. Už v 5. minúte rozhýbalo obranné rady Grékov duo belasých Vittek, Sedlák. Posledne menovaný však v dobrej pozícii loptu iba nasmeroval do brankára Kotsolisa. V 17. minúte mieril Oravec z otočky vedľa a o štyri minúty neskôr ten istý hráč trafil bočnú sieť domácej bránky. V 24. minúte sa "vyznamenal" slovenský brankár Pulen, ktorý loptu smerujúcu na jeho svätyňu hlavou síce vyrazil, ale nepochopiteľne zostal stáť na hranici šestnástky a odrazenú loptu stredopoliar Theodoridis poslal oblúčikom za jeho chrbát. Po tomto skrate slovenského brankára grécki futbalisti ožili a niekoľkokrát podkúrili obrane hostí. V poslednej minúte úvodnej časti hry vystrelil Hodúr nad Kotsolisovu bránku a o niekoľko desiatok sekúnd neskôr osamotený Oravec mal azda najväščiu šancu slovenského mužstva, keď v rozhodujúcej chvíli pred domácim brankárom spadol.
Po zmene strán vystriedal tréner Griga všetkých hráčov z lavičky, no oživenie hry slovenského tímu to neprinieslo. Minútu pred koncom zvýšil vedenie domáceho tímu hlavou Kazanyzis a v samom závere striedajúci Kubala strelou z 20 m zaznamenal čestný úspech hosťujúceho tímu. Celý druhý polčas sa odohrával medzi šestnástkami oboch mužstiev a až na gólový záver jediný vzrušujúci moment "vyrobil" striedajúci grécky brankár Kelemen, ktorý sa nikým neatakovaný hodnú chvíľu váľal po trávniku a svojím hereckým výkonom sa snažil vykoledovať trest pre slovenských hráčov.

Stanislav Griga, tréner SR 21: "Spokojný môžem byť akurát do momentu, keď sme inkasovali prvý gól. Nebola to čisto Pulenova chyba, mohol síce hlavičkovať trochu ďalej, alebo do autu, ale v podstate to bol šťastný mmoment pre domáci tím. Moji zverenci sa po celé stretnutie nevedeli dostať do správneho tempa a je dobré, že výstrahu v podobe prehry dostali v priateľskom a nie v kvalifikačnom zápase. Z tohto stretnutia pre nás samozrejme plynú určité ponaučenia a treba kvitovať, že sme mohli vyskúšať viacerých adeptov na reprezentačný dres."
Vladimír Bednár, reprezentant SR do 21 rokov: "Bolo to také zvláštne stretnutie, v ktorom sme od začiatku boli jednoznačne lepším mužstvom, ale nakoniec to boli Gréci, ktorí sa tešili z víťazstva. Nevedeli sme sa zahriať na správnu hernú teplotu a hlavne úvodný gól rozleptal naše rady. Gréci forsísrovali iný herný štýl, s akým sme sa mali možnosť v tomto roku stretnúť. Ja sám so svojím výkonom spokojný. Uvidíme, čo ale v kabíne povie tréner."