ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Do štvrťfinále Slovnaft Cupu aj Senica a Ružomberok
zdroj:

Do štvrťfinále Slovnaft Cupu aj Senica a Ružomberok

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 3. kola slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013

FK Senica a MFK Ružomberok sa v stredu pridali k ostatných šiestim corgoňligovým tímom, ktoré sa predstavia vo štvrťfinále slovenskej pohárovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013.

Seničania pohodlne zvládli svoj duel na trávniku treťoligového Domina Bratislava, keď zvíťazili 4:0. Dramatický druhý stredajší zápas tretieho kola medzi domácim Prešovom{+r55344} a Ružomberkom priniesol penaltovú drámu, po výsledku 1:1 v riadnom hracom čase rozhodol o postupe Liptákov z "bieleho bodu" Martin Nagy. Pokutový kop nepremenil v piatej sérii domáci Štefan Zošák, ktorého príchod zo Žiliny dotiahli "Šarišania" len v deň stretnutia. V prípade úspešnej realizácie penalty by "jedenástková lotéria" pokračovala. "Beriem to na seba. Tú penaltu som mal premeniť a bolo by to úplne ináč. Mieril som na svoje obvyklé miesto. No lopta išla rovno brankárovi na rukavice. Bola to zle kopnutá penalta," uviedol pre klubový web Prešovčanov smutný stredopoliar Zošák a pokračoval: "Zápas som si určite predstavoval inak. Veril som, že postúpime. Žiaľ, nepodarilo sa to. To, že sme boli aktívnejší, ľudí nezaujíma. Ten, kto na futbale nebol, si pozrie výsledok a tam je napísané, že sme nepostúpili. V šatni prevládal smútok z neúspechu. To, čo odznelo, by však malo zostať v šatni. Boli to tvrdé slová, hoci teraz by nám skôr pomohli nejaké pozitívne. Musíme ich však rešpektovať."

Účasť medzi najlepšou osmičkou si už v utorok vybojovali tímy MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, FK Dukla Banská Bystrica, MFK Košice a Spartak Myjava.

Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma - vonku, pozn.), je na programe v termínoch 23. - 24. októbra (prvé zápasy), resp. 6. - 7. novembra (odvety), dvojice vyžrebujú vo štvrtok 4. októbra. Semifinále sa uskutoční už na jar budúceho roka v dňoch 9. apríla (prvé duely), resp. 16. apríla (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 3. kola slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013 (hralo sa na jeden zápas):

1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok 1:1 (0:0), na strely zo značky pok. kopu 3:4, do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpil Ružomberok
Góly: 83. M. Marcin - 86. Mukendi, rozhodujúci pok. kop premenil M. Nagy, rozhodoval: Jaška, 1140 divákov

LP Domino Bratislava (III. liga) - FK Senica 0:4 (0:3), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpila Senica
Góly: 2. Jaroslav Diviš, 15. Križko, 30. M. Frýdek ml., 89. T. Kóňa, rozhodoval: Prešinský, 500 divákov

Najnovšie z klubu: SDM Domino Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk