ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Dávid Guba zamieri v zime do Žiliny
zdroj:

Dávid Guba zamieri v zime do Žiliny

"Rozhodli sme sa ho zobrať v zimnom prestupovom termíne, nechali sme mu teraz do konca roka priestor na doliečenie a regeneráciu," vysvetlil dôvody neskoršieho angažovania Dávada Gubu Karol Belaník

V posledných týždňoch sme si zvykli, že z kádra úradujúceho šampióna MŠK Žilina hráči iba odchádzali. Po Petrovi Šulekovi bol nútený opustiť kabínu aj Tomáš Majtán.

Tentoraz ale zafúkal vietor opačným smerom a pod Dubeň sa zberá talentovaný Dávid Guba z prešovského Tatrana. Na výmenu na východe republiky ostáva stredopoliar Štefan Zošák. Talentovaný prešovský útočník sa ale pripojí k zverencom Fransa Adelaara až v zimnom prestupovom termíne.

"Dohodli sme sa na hosťovaní hráča Štefana Zošáka v Prešove od 26. septembra 2012 do 31. decembra 2012 a tiež na hosťovaní hráča Dávida Gubu v Žiline od 1. {+r57989,150x124}februára 2013 do 30. júna 2013," skonštatoval športový manažér žilinského klubu Karol Belaník a dodal: "Po preradení Tomáša Majtána do B-tímu sme sa chceli dohodnúť s Prešovom na hosťovaní hráčov Tomáša Majtána v Prešove a Dávida Gubu u nás v Žiline. Keďže Tomáš Majtán uprednostnil ponuku na hosťovanie v Baníku Ostrava, tak táto alternatíva nebola aktuálna."

"Následne prišli predstavitelia Prešova s návrhom na výmenu Štefana Zošáka za Dávida Gubu, s ktorou sme súhlasili. Dávida Gubu už sledujeme dlhšie, je to talentovaný útočník, so skúsenosťami z reprezentačnej dvadsaťjednotky. V priebehu jesennej časti aktuálneho ligového ročníka mal dobrú formu, dostával sa do šancí, no potom sa nešťastne zranil v pohárovom zápase v Kalinove. Rozhodli sme sa ho preto zobrať v zimnom prestupovom termíne, nechali sme mu teraz do konca roka priestor na doliečenie a regeneráciu," vysvetlil dôvody neskoršieho angažovania Dávida Gubu Karol Belaník a na záver doplnil: "Od jarnej časti bude trénovať a hrávať u nás, budeme sledovať jeho napredovanie a v lete sa rozhodneme, či ho získame na trvalý prestup, alebo sa vráti z hosťovania do Prešova."

Najnovšie z klubu: Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk