V utorok postúpili do štvrťfinále Slovnaft Cupu iba corgoňligisti
zdroj:

"V prvom polčase sme hrali dobre. Vypracovali sme si šance, do polčasovej prestávky mohlo byť 5:0 a nie ´iba´ 2:0. Sme zaslúžene vo štvrťfinále," citoval portál klubu spod Dubňa slová Fransa Adelaara

Z utorkového poltucta odohraných stretnutí tretieho kola slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup (SC) 2012/2013 sa prebojovali ďalej iba účastníci Corgoň ligy.

S účasťou vo štvrťfinále môžu rátať MŠK Žilina, ŠK Slovan Bratislava, FC Spartak Trnava, FK Dukla Banská Bystrica, MFK Košice a Spartak Myjava. Medzi najlepšiu osmičku sa môžu dostať iba zástupcovia najvyššej súťaže, menoslov sa skompletizuje po stredajších súbojoch LP Domino Bratislava (III. liga) - FK Senica (hrá sa od 16.00 h) a 1. FC Tatran Prešov - MFK Ružomberok (16.30).

Najväčšie starosti s postupom do štvrťfinále SC mali Slovan a Trnava, obaja ašpiranti na celkový triumf v domácom pohári zdolali svojich súperov rovnako 3:2. "Belasí" prehrávali e{+r58745}šte v 65. min na Pasienkoch so Zlatými Moravcami 1:2, ale legionári - Srb Milinkovič a L. Peltier z Trinidadu a Tobaga - otočili nepriaznivý stav. "Dosiahli sme veľmi dôležité víťazstvo v náročných podmienkach na takmer prázdnom štadióne (iba 553 divákov, pozn.). Zlaté Moravce sú mimoriadne nepríjemným súperom, potvrdili to aj tentoraz. Za stavu 1:2 to s nami nevyzeralo najlepšie. Tridsať minút v druhom polčase sme však hrali dobre, chlapci preukázali morálku, vôľu a podarilo sa im zvrátiť nepriaznivý vývoj. Z postupu máme veľkú radosť," citoval klubový web slová trénera Slovana Samuela Slováka. Hráči Trnavy prehrávali na pôde treťoligovej Serede 0:1, ale potom strelili tri góly a v závere už len korigoval exligista M. Filo ml. "Tešili sme sa na tento zápas, chlapcom musím poďakovať za obetavý výkon. Do kabín sme mali ísť s náskokom, urobili sme však chybu a súper vyrovnal. Po zmene strán sme mali šance na skórovanie, bohužiaľ bez efektu. Divákov sme však zabavili a ja som spokojný," skonštatoval kouč Serede Tibor Meszlényi.

Obh{+l55940}ajca prvenstva zo Žiliny zvládol konfrontáciu s nebezpečným Trenčínom, "šošoni" zvíťazili 3:1, keď trojgólové manko znížil až v 78. min najlepší corgoňligový kanonier David Depetris. "V prvom polčase sme hrali dobre, organizovane, agresívne. Vypracovali sme si šance, do polčasovej prestávky mohlo byť 5:0 a nie ´iba´ 2:0. Po zmene strán nás Trenčania trochu pritlačili, ale strelili sme tretí gól. Sme zaslúžene vo štvrťfinále," citoval portál klubu spod Dubňa slová holandského trénera MŠK Fransa Adelaara. Argentínsky stredopoliar v trenčianskom drese Aldo Omar Baéz na oficiálnej stránke AS hodnotil: "V prvom dejstve sme nehrali svoju hru, boli sme pomalí, žilinského súpera sme nechali rozohrávať. Domáci potrestali naše chyby. Po zmene strán sme sa zlepšili, ale už bolo neskoro."

Istotu štvrťfinále mali ako jediní už pred utorkovým domácim súbojom s FC Nitra futbalisti Spartaka Myjava. Po medializovanom verdikte disciplinárnej komisie SFZ za u{+r58489}dalosti v ligovom zápase deviateho kola proti Trnave (zastavenie činnosti klubu FC Nitra na dve súťažné stretnutia) už nemohli zverenci Ladislava Jurkemika postúpiť v pohári ďalej. Myjavčania však napokon aj tak zvíťazili, hoci oba tímy nastúpili najmä s hráčmi zo širšieho kádra. Divákov, ktorí prišli (1130 ľudí v hľadisku, pozn.), potešilo, že nemuseli platiť. "Príležitosť dostali chalani, ktorí hrávajú menej. Bez ohľadu na problémy Nitry by takáto zostava nastúpila na zápas aj za normálnych okolností. My sa potrebujeme v prvom rade sústrediť na Corgoň ligu a pohár je pre nás takým bonusom. Z tohto pohľadu je dobré, že ukázali, čo dokážu a môžeme sa na nich spoľahnúť," citoval klubový web pozápasové slová trénera Myjavy Ladislava Hudeca.

V zostávajúcich utorkových dueloch tretieho kola SC si v košickom derby lepšie počínal corgoňligový MFK proti treťoligovej Lokomotíve, hoci tá viedla a až potom hráčom došla para. Na Štiavničkách si favorizovaná Dukla Banská Bystrica poradila s druholigovým Bardejovom.

Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma - vonku, pozn.), je na programe v termínoch 23. - 24. 10. (prvé zápasy), resp. 6. - 7. 11. (odvety), semifinále sa uskutoční už na jar budúceho roka v dňoch 9. 4. (prvé duely), resp. 16. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Slovnaft Cup 2012/2013 - 3. kolo (hralo sa na jeden zápas):

Spartak Myjava - FC Nitra 2:1 (1:0), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpila Myjava
Góly: 12. L. Šebek, 67. Sládek - 54. Ivančík, rozhodoval: Hracho, 1130 divákov

FK Dukla Banská Bystrica - Partizán Bardejov 4:1 (1:1), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpila Banská Bystrica
Góly: 26. a 90. T. Hučko, 82. Považanec, 88. Rejdovian - 18. V. Andraščík, rozhodoval: Straka, 550 divákov

ŠKF Sereď (III. liga) - FC Spartak Trnava 2:3 (1:1), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpila Trnava
Góly: 41. Gál, 89. M. Filo ml. - 43. Ciprys, 78. P. Čarnota, 88. Michal Gašparík, rozhodoval: Ježík, 1500 divákov

FC Lokomotíva Košice - MFK Košice 1:3 (1:1), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpil MFK Košice
Góly: 5. R. Jurko - 71. a 90.+ Škutka, 43. J. Novák (z pok. kopu), rozhodoval: Glova, 3650 divákov

MŠK Žilina - AS Trenčín 3:1 (2:0), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpila Žilina
Góly: 45. a 63. Pich, 11. M. Ceesay - 78. Depetris, rozhodoval: Michlian, 1373 divákov

ŠK Slovan Bratislava - FC ViOn Zlaté Moravce 3:2 (1:1), do štvrťfinále Slovnaft Cupu postúpil Slovan
Góly: 6. Gorosito, 66. Milinkovič, 75. L. Peltier - 18. A. Candrák, 53. Škvarka, rozhodoval: Leško, 553 divákov