ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Švédi neboli v Neapole v bezpečí ani po zápase AIK a SSC
zdroj: Rudolf Maškurica

Švédi neboli v Neapole v bezpečí ani po zápase AIK a SSC

Po štvrtkovom stretnutí EL UEFA napadli priaznivci Neapola ďalších troch Švédov

Agresivita neapolských fanúšikov si po štvrtkovom zápase Európskej ligy UEFA medzi SSC a AIK Štokholm (4:0) vyžiadala ďalšie tri obete. Už pred duelom F-skupiny skončili v nemocnici s bodnými ranami na nohách dvaja Švédi a majiteľ pizzerie, ktorý ich bránil pred útokom "tifosi". Násilnosti pokračovali aj po stretnutí, keď ďalších dvoch severanov bodli do zadnej časti tela a do nôh a jedného prijali na vyšetrenie v nemocnici. Policajná správa neuvádza, či mal aj on bodné rany, ale údajne nebol v ohrození života. Skupina maskovaných priaznivcov Neapolu ich napadla pri večeri na Piazza Borsa.

Po prvom útoku polícia vyhlásila pátranie po výtržníkoch ozbrojených nožmi a bejzbalovými palicami. "Mali by sme ich nazývať kriminálnikmi, nie fanúšikmi, pretože tu ide o zločin. Klub síce napreduje na talianskej aj európskej futbalovej scéne, ale fanúšikovia a mesto ako také ešte majú pred sebou dlhú cestu," priznal starosta Neapola Luigi de Magistritis a vyzval pravých priaznivcov, aby sa dištancovali od týchto kriminálnikov.

Na druhý polčas stretnutia nastúpil aj slovenský reprezentant Marek Hamšík, ale už v 75. min dostal červenú kartu a oslabil svoj tím.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk