ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Manchester United poškuľuje po Angelovi Ogbonnovi
zdroj:

Manchester United poškuľuje po Angelovi Ogbonnovi

„Garantujem vám, že o Ogbonnu má záujem niekoľko zahraničných klubov, včetne Manchestru United,“ nechal sa počuť športový riaditeľ AC Turín Gianluca Petrachi

Podľa najnovších informácií zháňa Sir Alex Ferguson ďalšiu posilu do defenzívy. Manchester United má údajne veľký záujem o talianskeho reprezentanta Angela Ogbonnu.

Dvadsaťštyriročný rodák z Cassina sa v poslednom roku stal známym na celom svete. Najmä po tom, ako ho trochu prekvapujúco nominoval na majstro{+r57152,150x118}vstvá Európy do Poľska a na Ukrajinu tréner azúrovej squadry Cesare Prandelli.

Stredný obranca, ktorý dokáže hrať i na krajoch obrannej formácie, pôsobí už od roku 2006 v mužstve AC Turín. S týmto klubom má zmluvu platnú ešte do roku 2016.

Športový riaditeľ Turína Gianluca Petrachi nechce prísť o služby Ogbonnu, zároveň však dodáva, že ak niektoré z mužstiev ponúkne minimálne šestnásť miliónov libier, jeho odchod je možný.

„Garantujem vám, že o Ogbonnu má záujem niekoľko zahraničných klubov, vrátane Manchestru United,“ nechal sa počuť Petrachi, ktorý následne doplnil: „Väčšina agentov k nám chodí sledovať práve Ogbonnu. Je to totiž hráč s fantastickým potenciálom. Minulý rok sme za neho požadovali desať miliónov libier, dnes je však jasné, že jeho hodnota je minimálne šestnásť miliónov libier. Ak prídu nejaké ponuky, rozhodujúce slovo bude mať hráč. Angelo chce napredovať, som si však istý, že by rád ostal i v Turíne. Jeho primárnym cieľom totiž je pomôcť nášmu mužstvu.“

Najnovšie z klubu: Manchester United

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk