ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Prezident SFZ: Chlapci predviedli koncert
zdroj:

Prezident SFZ: Chlapci predviedli koncert

"Spravíme všetko pre to, aby hráči mali vytvorené také podmienky, aké si barážový dvojzápas vyžaduje. Zvyšok už bude iba na nich," pokračoval v diskusii Ján Kováčik

Naposledy sa slovenská "dvadsaťjednotka" predstavila na európskom šampionáte svojej vekovej kategórie v roku 2000, kedy na záverečnom turnaji dokázala zdolať mužstvá ako Turecko, či Anglicko, s Talianskom remizovala. Podľahli až mladým Španielom v semifinále. Pod vedením Dušana Radolského vtedy bojovali za Slovensko mená ako Ján Mucha, Vratislav Greško, Radoslav Zabavník, Marek Mintál či Szilárd Németh a mnohí ďalší. Dnes sme na prahu ďalšieho úspechu. Potrebujeme ešte zvládnuť baráž, ktorá nebude jednoduchá. Na majstrovstvá Európy do Izraela však iná cesta nevedie.

Dúfal v zázrak

{+r55661,150x100}"V pondelok previedli naši chlapci na ihrisku koncert. Pred všetkými treba dať klobúk dole. To, čo previedli, si zaslúži poklonu," neprestával chváliť slovenských reprezentantov do 21 rokov prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik: "Vedeli, že musia dať góly a veľmi dobre si uvedomovali, koľko ich potrebujú. Prekonali súperovho brankára presne toľkokrát, koľko potrebovali. Skutočne! Patrí im nesmierna vďaka. Predviedli kolektívny špičkový výkon. Hrali to, čo potrebovali. V druhom polčase si robili so súperom čo chceli. V tom prvom predviedli taktický futbal na vysokej úrovni. Je to nesmierne cenné."

Zverenci trénera Ivana Galáda sa dostali medzi štrnásť najlepších mužstiev vo svojej kategórii, spomedzi ktorých vzíde sedmička účastníkov {+l52092,150x91}záverečného turnaja v Izraeli. "Spravíme všetko pre to, aby hráči mali vytvorené také podmienky, aké si barážový dvojzápas vyžaduje. Zvyšok už bude iba na nich. Budú musieť potvrdiť svoju kvalitu na ihrisku - rovnako, ako proti Francúzsku alebo Kazachstanu," pokračoval v diskusii čelný predstaviteľ slovenského futbalu, ktorý priznal, že aj on už pomaly strácal vieru v postup: "Človek vždy sníva a svojím spôsobom v duchu verí v zázraky. Na druhej strane si ale uvedomuje, že sa nedejú každý deň. Výsledok duelu s Francúzskom považujem za malý zázrak. Po ňom som už opäť naplno veril, že sa to môže podariť."

"Po dvojzápase s Rumunskom sme boli všetci sklamaní. Pri čakaní na výsledok duelu Rakúsko U21 vs. Škótsko U21, plynuli minúty veľmi, ale skutočne veľmi pomaly. {+r51619,150x247}Som rád, že to dopadlo tak, ako to dopadlo. V mnohých situáciach sa viem do veľkej miery odosobniť, ale v tomto prípade to boli hotové muky," pokračoval Ján Kováčik a vzápätí dodal: "Pred barážou si môžeme priať iba jediné - želať si veľa šťastia, zdravie všetkých hráčov a môžeme dúfať aj v dobrý výsledok. Najlepšie taký, ktorý by znamenal postup."

Budúce nádeje pre "áčko"

Viacero hráčov z "dvadsaťjednotky" z roku 2000 sa vzápätí objavilo a ešte stále objavuje aj v národnom výbere, ktorý v súčasnosti vedie trénerské duo Michal Hipp - Stanislav Griga. Ján Kováčik je presvedčený, že zo súčasných hráčov kategórie do 21 rokov sa z viacerých stanú oporné piliere "áčka". Koniec-koncov, Lukáš Pauschek už svoje kvality dokázal. "Som si istý, že postupne sa množstvo hráčov objaví v A-mužstve," uviedol prezident SFZ a dodal: "Vidím tam v dohľadnej dobe hneď niekoľkých. Minimálne troch, možno štyroch."

"Som si istý, že sa objavia v ´áčku´. Musel by som ich menovať veľmi veľa. V blízkej budúcnosti možno Robo Mak, ktorý už bol nominovaný aj na zápas v Dánsku, no pre zranenie ho musel vynechať. Som pevne presvedčený, že sa k nemu pripoja aj ďalší," uzavrel Ján Kováčik.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk