ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Mak: Po Rumunsku nás všetci odpisovali
zdroj:

Mak: Po Rumunsku nás všetci odpisovali

"Podali sme dobrý výkon proti Francúzsku a teraz sme zdolali vysoko aj Kazachstan. Myslím si, že táto 'dvadsaťjednotka' dokázala získať veľmi dobré výsledky," uviedol Róbert Mak

Nikto im už neveril a oni to predsa dokázali. Aj keď prehrali v oboch súbojoch s Rumunskom, zvíťazili nad Francúzskom (2:1) a deklasovali aj Kazachstan (6:0). Dnes už vedia, že sú v baráži o postup na majstrovstvá Európy 2013 do Izraela, no v pondelok bezprostredne po záverečnom hvizde museli čakať na výsledok súboja Rakúska U21 so Škótskom U21. Róbert Mak v tom čase ešte netušil, ale dúfal, že slovenská cesta sa ešte nekončí. "Domnievam sa, že sme vytvorili výbornú partiu. Zažili sme spolu ťažké, ale aj dobré chvíle. Sme spokojní s tým, čo sme dokázali. Zvyšok už bude iba o šťastí," poznamenal počas dlhého čakania aktuálny najlepší mladý futbalista do 21 rokov Róbert Mak.

{+r58938,150x100}Dať toľko gólov, koľko sa bude dať

Ako hodnotíte víťazný duel s Kazachstanom?
"Vnímam ho pozitívne. V prvom dejstve sme strelili tri góly, čo nám veľmi pomohlo. Mohli sme vďaka tomu hrať s pokojom na kopačkách a v druhom polčase sme pridali ešte ďalšie tri presné zásahy. Dokázali sme uspieť v čase, kedy to už od nás nikto nečakal. Teraz je pred nami ešte posledných dvadsaťpäť minút zápasu Rakúsko U21 vs. Škótsko U21. Ak sa duel skončí remízou alebo výhrou Rakúska, tak sme v baráži o postup na majstrovstvá Európy do Izraela."

Ste nervózny pri čakaní?
"Už je to iba o šťastí. Nespravíme s tým nič - ani my hráči, ani tréner. Nemali sme šťastie proti Rumunsku, dúfam, že ho budeme mať teraz."

{+l58937,150x100}Strelili sme prvý gól stretnutia. Vravieva sa, že ten je najdôležitejší. Bolo to tak aj tentoraz?
"Určite áno. Snažili sme sa skórovať čo najrýchlejšie. Vedeli sme, že musíme dať toľko gólov, koľko sa bude dať. Mnohí nás už odpisovali, no my sme dokázali poraziť Francúzsko a uspeli sme aj v súboji s Kazachstanom. Čo bude ďalej, to už záleží iba od šťastia."

Konto súpera ste zaťažili šiestimi gólmi, pričom ste neinkasovali ani raz. Svoje úlohy si teda plnilo celé mužstvo?
"Jednoznačne a na sto percent. Vedeli sme, že Kazachstan bude hrať na jedného útočníka. Bolo nám jasné, čo od nich môžeme očakávať. Robili sme všetko preto, aby sa nedostávali do šancí, čo sa nám aj podarilo. V podstate nemali žiadnu vyloženú šancu. Dali sme im šesť gólov, oni nám ani jeden. To svedčí o všetkom."

{+r58935,150x114}Čo hovoríte na vysokú streleckú efektivitu? V prvom polčase ste vystrelili na bránu štyrikrát, z čoho padli tri góly…
"Je to pravda. Mali sme štyri šance, dali sme tri góly. Všetko, čo sme pozahadzovali proti Rumunsku, sa nám tentoraz vrátilo naspäť. Ešte musíme počkať na výsledok z Rakúska, ale dúfam, že sa to šťastie konečne otočí aj na nás."

Táto "dvadsaťjednotka" dokázala získať veľmi dobré výsledky

Počítali ste počas stretnutia, koľko ešte musíte dať gólov?
"Vôbec sme sa nad tým nezamýšľali. To sa asi ani nedalo vypočítať, pretože situácia v tabuľke druhých tímov bola mimoriadne zamotaná. Teraz sú už niektoré výsledky definitívne a vieme, že Rakúsko hrá so Škótskom 1:1. Ak to tam skončí výhrou domácich alebo remízou, tak sme v baráži. Dali sme šesť gólov, čo by malo stačiť na postup."

Neznervózňovalo vás, keď vám tréner Galád kričal, že ešte potrebujete jeden gól?
"Snažili sme sa útočiť najviac ako sa dalo. Našťastie sme tesne pred koncom dokázali streliť ešte ďalšie dva góly. Sme veľmi radi, že sme to {+l58934,150x123}dokázali. Podali sme dobrý výkon proti Francúzsku a teraz sme zdolali vysoko aj Kazachstan. Myslím si, že táto 'dvadsaťjednotka' dokázala získať veľmi dobré výsledky."

Medzi štvrtým a piatym presným zásahom bolo mužstvo dlhšie ticho. Neboli ste nervózny?
"Nejaká nervozita určite bola. Smerom dopredu sme ale hrali veľmi dobre. Držali sme loptu. Vedeli sme, že to ešte príde. Našťastie sme dali ďalšie dva góly, takže sme úplne spokojní."

Vy osobne ste skórovali dvakrát. V súboji s Francúzskom ste boli akýmsi motorom mužstva a tentoraz ste opäť podali mimoriadny výkon…
"Povedal by som, že o úspech sa pričinilo celé mužstvo. Vyhrali sme 6:0 aj vďaka výkonu ostatných hráčov. Každý, kto zasiahol do kvalifikácie do 21 rokov, sa pričinil o tento výsledok. Po Rumunsku nás všetci odpisovali, my sme sa však snažili dokážať, že na to máme. Zdolali sme Francúzsko a Kazachstan. Teraz už o všetkom rozhodne iba osud."

Prvý gól ste dali z penalty, druhý z hry, keď ste zakončili chladnokrvne…
{+r58931,150x100}"Pri druhom góle som si počkal, kým mi brankár vyletí na pravú stranu, ja som si dal loptu na ľavú nohu a vystrelil som ľavačkou."

Pred jedenástkou ste neboli nervózny?
"To nie. Teda trochu áno, ale tak normálne. Bol to veľmi dôležitý moment, pretože som si uvedomoval, že potrebujeme dať čo najrýchlejšie prvý gól. Vedel som, že ich potom zlomíme. A napokon sme dali šesť gólov, takže sme spokojní."

Mysleli ste aj na hetrik?
"Priznám sa, že nie. Uvedomoval som si, že musíme dať čo najviac gólov a myslel som iba na to. Dokázal som dať dva góly, čo mi úplne stačí. Som rád, že sme vyhrali takým veľkým rozdielom."

Je česť hrať za svoju krajinu

Ako budete spomínať na končiacu sa kvalifikáciu?
{+l58930,150x100}"Boli sme dobrá partia. Všetko bolo výborné - či už tréneri alebo realizačný tím. Určite budem na všetkých spomínať v dobrom, ale my ešte vždy veríme, že môžeme dokázať viac. V stretnutiach s Rumunmi sa šťastie k nám otočilo chrbtom, verím, že tentoraz sa na nás usmeje."

Dal vám niečo tento kvalifikačný cyklus?
"Dal mi strašne veľa. Posunul ma aj do áčka, ale bol som zrazený. Kým budeme živiť nádeje na postup, vždy budem členom tohto tímu a som veľmi rád, že tu môžem byť. Kvalifikácia mi dala strašne veľa, pretože je vždy česť hrať za svoju krajinu."

Je niečo, čo vám bude chýbať najviac?
"Určite mi budú chýbať chalani. Vlastne, chýbať mi bude všetko. Domnievam sa, že sme vytvorili výbornú partiu. Zažili sme spolu ťažké, ale aj dobré chvíle. Sme {+r58929,150x100}spokojní s tým, čo sme dokázali. Zvyšok už bude iba o šťastí."

Ktorý moment by ste označili za najčiernejší okamih deviatej kvalifikačnej skupiny?
"Určite súboje proti Rumunsku. V jednom z nich sme mali vyhrať, no prehrali sme oba. Dostal som žltú kartu a následne som musel v ďalšom zápase stáť. Snažil som sa to vrátiť mužstvu a myslím, že sa mi to aj podarilo. Čo bude ďalej, uvidíme…"

A ktorá chvíľa bola pre vás najkrajšia?
"Dúfam, že najkrajšia chvíľa príde zhruba o pätnásť minút."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk