ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Slovenská dvadsaťjednotka už len dva duely od ME 2013
zdroj:

Slovenská dvadsaťjednotka už len dva duely od ME 2013

Žreb baráže o postup na majstrovstvá Európy 2013 hráčov do 21 rokov sa uskutoční v piatok od 14.00 h SELČ vo švajčiarskom Nyone

Slovenská reprezentácia do 21 rokov sa prebojovala do baráže o účasť na majstrovstvách Európy 2013 tejto vekovej kategórie v Izraeli.

Do play-off postúpilo desať víťazov základných skupín Česko, Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Rusko, Srbsko, Španielsko a Š{+r58942}védsko a štyri najlepšie mužstvá z druhých miest Dánsko, Nórsko, Slovensko a Švajčiarsko. Týchto štrnásť tímov utvorí sedem dvojíc, pričom úspešní z dvojzápasov postúpia na kontinentálny šampionát. Na ňom má už istú účasť usporiadateľ Izrael. Žreb ďalšej fázy sa uskutoční v piatok o 14.00 h SELČ v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) vo švajčiarskom Nyone. Barážové stretnutia sú na programe 12. - 16. októbra, žreb záverečného turnaja ME 2013 sa uskutoční 28. novembra a samotný európsky šampionát sa bude konať 5. - 18. júna budúceho roka.

Mladí Slováci sa prebojovali do ďalšej fázy najmä zásluhou senzačného víťazstva nad Francúzskom 2:1 a vysokom triumfe nad Kazachstanom 6:0 v záverečných dvoch meraniach síl. "Kvalifikácia o postup na ME 2013 mala dve fázy. Jedna trvala do dvojzápasu s Rumunskom (oba duely Slováci prehrali 0:2, pozn.) a druhá sa začala po ňom," konštatoval prvý muž realizačného tímu SR "21" Ivan Galád a pokračoval: "Najmä po druhej prehre s Rumunmi sme veľa vecí zmenili. Hráči, ktorých som viedol, boli veľmi dobrí. Hrali za Slovensko. Bojovali za Slovensko. To im pomohlo postúpiť do baráže."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: U21

Pozri viac

HOKEJ.sk