ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chceme ísť ešte ďalej, vyzýva Lalkovič
zdroj:

Chceme ísť ešte ďalej, vyzýva Lalkovič

"Futbal sa dá hrať s každým. My máme tiež svoju kvalitu. Nezáleží na tom, koho dostaneme, ale na tom, ako sa pripravíme na súpera," vyslovil slová do bitky košický rodák

Po nevydarených dueloch s Rumunskom iba málokto veril, že slovenská cesta kvalifikáciou na Majstrovstvá Európy 2013 v Izraeli do 21 rokov bude pokračovať aj po poslednom hracom dni skupinovej fázy. Zverenci Ivana Galáda sa však nevzdali a po piatkovom triumfe nad rovesníkmi z Francúzska (2:1) dosiahli v pondelok večer aj ďalšie jednoznačné víťazstvo nad Kazachstanom (6:0). "Nikto to nečakal. Všetky tie výsledky sa nejako zamotali… Teraz sme prišli na zraz a akoby nastal nový život. Začali sme dýchať úplne nový vzduch," nechal sa počuť krátko po definitívnom rozhodnutí o postupe do baráže slovenský útočník Milan Lalkovič.

Baráž im nestačí, chcú ísť ďalej

"Sme vynikajúci kolektív, máme výborné individuality, ale vedú nás aj dobrí tréneri a pracuje s nami skvelý celý realizačný tím. Hráči hrajú v dobrých kluboch, je o nás {+r58942,150x100}záujem v zahraničí. Musíme teraz už iba makať. V šatni sme perfektná partia a na trávniku bojujeme za Slovensko. Domnievam sa, že dnes sme to jasne dokázali," odpovedal Milan Lalkovič na otázku, v čom spočíva najväčšia sila súčasnej "dvadsaťjednotky" a pokračoval: "Sme fantastická partia a bola by škoda, ak by sme nedosiahli väčší úspech. Dúfam, že ukážeme našu silu aj v baráži."

Postup medzi štrnásť najlepších európskych mužstiev v kategórii do 21 rokov sa však nerodil ľahko. Najmä na dve prehry s Rumunskom budú hráči zabúdať ešte veľmi dlho. "Nikto to nečakal. Všetky tie výsledky sa nejako zamotali… Teraz sme prišli na zraz a akoby nastal nový život. Začali sme dýchať úplne nový vzduch," pokračoval kmeňový hráč FC Chelsea, ktorý je v súčasnosti na hosťovaní v portugalskom klube Vitória Guimarães: "Podarilo sa nám to. Sme tam! Dvadsaťjednotka konečne po dlhom čase niečo dokázala. Sme v baráži! Dlho sa nikomu niečo také nepodarilo, ľudia si tento {+l58941,150x100}úspech budú pamätať dlho. Nechceme však ostať iba tu, chceme ísť ešte ďalej."

Dlho sa hovorilo o tom, že duel s Kazachstanom bude pre Slovákov predstavovať posledný krok, no ukazuje sa, že posledný krok našich reprezentantov ešte len čaká. "Uvidíme akého dostaneme súpera. Som si istý, že tréner nás na neho pripraví. Posledný krok príde až teraz. Spravíme všetko preto, aby sme do baráže dali maximum. Pôjdeme do toho na sto percent. Nikto z nás nechce chýbať na šampionáte. Múdrejší ale budeme po prvom barážovom zápase," uviedol Milan Lalkovič.

Minulotýždňové stretnutie s Francúzskom ale naznačilo, že zverenci Ivana Galáda dokážu zohrať vyrovnanú partiu aj so špičkovými mužstvami. "Futbal sa dá hrať s každým. My máme tiež svoju kvalitu. Nezáleží na tom, koho dostaneme, ale na tom, ako sa pripravíme na súpera. Treba vyhrať! Čakali sme ešte na výsledky ostatných duelov. Je tu obrovská eufória. Máme pred sebou ďalší krok, ktorý bude najdôležitejší," vyslovil slová do bitky košický rodák.

Boli trochu nervózni

Milan Lalkovič sa nakrátko vrátil aj k samotnému stretnutiu. "Dostal som šancu zasiahnuť do hry, pretože duel s Francúzskom som nehral. Tentoraz som sa snažil ešte {+r58933,150x100}viac. Mal som aj pohovor s trénerom, ktorý mi povedal, že šancu dostanem kedykoľvek, ale musím sa o ňu pobiť," uviedol slovenský reprezentant do 21 rokov, ktorý pečatil konečný výsledok na 6:0: "Konečne sa mi podarilo aj skórovať. Bol to môj prvý gól za Slovensko."

Aj napriek tomu, že "dvadsaťjednotka" zvládla pondelkový duel na výbornú, všetci si uvedomovali, že potrebujú streliť čo najviac gólov, pretože tabuľka tímov na druhých miestach je veľmi vyrovnaná. Pred Portugalsko, Turecko a Arménsko nás napokon dostalo iba lepšie skóre. "Každý bol trochu nervózny, ale až do konca sme verili, že to zvládneme," pokračoval Milan Lalkovič, ktorý zvyšoval na 6:0 v 90. minúte: "Minútu pred koncom skóroval Kolčák a potom som pridal jeden presný zásah aj ja."

Slovenský legionár však mohol skórovať aj oveľa skôr. "Dostal som prihrávku od Roba Maka. Išla trochu za mňa, takže som sa pokúsil rýchlo sa otočiť, no nevyšlo mi to. Bol som presvedčený, že mi to tam ešte padne a napokon to vyšlo. Je to skvelé," uzavrel Milan Lalkovič.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk