ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Juraj Piroska sa definitívne vracia do Senice
zdroj:

Juraj Piroska sa definitívne vracia do Senice

„Zvítanie so starými známymi bolo príjemné. V Senici som strávil krásne dva roky. Verím, že ďalšie úspešné obdobie nás čaká aj v nasledujúcich týždňoch,“ rozhovorila sa nová posila v kádri Zdeňka Psotku

Po krátkej, možno konštatovať, že nevydarenej anabáze v Slovane Bratislava sa dvojnásobný slovenský reprezentant Juraj Piroska vracia do kádra FK Senica.

V hlavnom meste 25-ročnému Piroskovi ruže nekvitli. Do Slovana prestúpil v zime 2012 a vtedajší tréner belasých Vladimír Weiss st. si od neho sľubov{+r55086,150x99}al skvalitnenie ofenzívy. Napokon však všetko dopadlo inak. Medzi trénerom a hráčom došlo k nezhodám, ktoré vyústili až do Piroskovho preradenia k B-tímu.

Po tom, ako Vladimíra Weissa st. vystriedal pri kormidle Slovana Samuel Slovák sa zdalo, že si bývalý hráč Artmedie Petržalka či Sparty Praha predsa len nájde svoje miesto. Nestalo sa. A tak sa Juraj Piroska vracia do tímu, v ktorom sa mu darilo podstatne viac.

„Už minulý týždeň sme sa dohodli na podmienkach s Jurajom. V pondelok ráno sme dotiahli prestupové záležitosti aj so Slovanom. Piroska bude hosťovať v našom klube do 31. decembra 2012. S bratislavskými funkcionármi sme sa dohodli, že prípadné predĺženie jeho účinkovania v našom tíme bude témou januárového prestupového obdobia,“ uviedol prezident FK Senica Viktor Blažek.

Juraj Piroska je z možnosti hosťovania nadšený a na staré známe miesto sa vracia s dobrými pocitmi. „Zvítanie so starými známymi bolo príjemné. V Senici som strávil krásne dva roky. Verím, že ďalšie úspešné obdobie nás čaká aj v nasledujúcich týždňoch,“ rozhovorila sa nová posila v kádri Zdeňka Psotku. Piroska následne dodal, že o jeho služby bol záujem aj inde, Senica však bola na prvom mieste. „Skutočne som bol v kontakte s viacerými klubmi. Senicu stále nosím v srdci. Vážim si ľudí pracujúcich v{+l53256,150x100} klube aj tunajších fanúšikov. Verím, že rešpekt je vzájomný,“ neskrýva náklonnosť ku klubu ofenzívny hráč.

Senica je momentálne v nezávideniahodnej situácii. V ligovej tabuľke sa nachádza na predposlednom mieste, na konte má len chudobných sedem bodov. Navyše jej to škrípe aj v ofenzíve, veď počas ôsmich duelov dokázali Seničania rozvlniť sieť súperov iba osemkrát. Trénera Psotku navyše nepotešila ani správa o dlhodobom zranení najlepšieho strelca Corgoň ligy v minulej sezóne Pavla Masaryka, ktorý sa na trávniky vráti najskôr až na jar.

„Pred príchodom do klubu som sedel s majiteľom, prezidentom, trénermi i hráčmi. Necítim sa byť kompetentný hodnotiť, čo treba zmeniť, aby sa výsledky zmenili. K úspešným výsledkom však chcem prispieť tvrdou a poctivou prácou. Aj počas môjho pôsobenia v Slovane som pravidelne sledoval zápasy Senice. Neúspešných výsledkov mi bolo ľúto,“ skonštatoval na záver známy bojovník Juraj Piroska.

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Odporúčame

HOKEJ.sk