ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Galád: Hráči budú bojovať, to vám sľubujem
zdroj:

Galád: Hráči budú bojovať, to vám sľubujem

"Nemyslím si, že prídu na Slovensko iba brániť. Odohrali sme stretnutie na ich pôde a už vtedy to bol nepríjemný súper. Dokonca by som povedal, že nás v tom zápase prevyšovali aj po hernej stránke," skonštatoval kapitán Slovákov Filip Kiss

Pondelok je pre celú slovenskú "dvadsaťjednotku" deň D. Večer si na trávniku Národného tréningového centra (NTC) SFZ v Senci zmerajú sily s rovesníkmi z Kazachstanu. Výsledok tohto vzájomného stretnutia definitívne rozhodne o tom, či zverenci Ivana Galáda postúpia do baráže o ME 2013 v Izraeli do 21 rokov alebo sa ich sen o záverečnom turnaji rozplynie. "Neviem, či sa nám podarí alebo nepodarí uspieť, ale hráči budú bojovať. To vám sľubujem!" uviedol kormidelník reprezentačného výberu do 21 rokov Ivan Galád.

Zvládnuť posledný krok

Po senzačnom piatkovom triumfe nad Francúzskom (2:1) je pred slovenskými mladými nádejami posledný krok v skupinovej fáze kvalifikačného cyklu. "Ešte stále máme {+r58861,150x93}šancu dostať sa na majstrovstvá Európy. Je fantastické, že sme ostali v hre až do posledného zápasu celej kvalifikácie. Spomínam si na tú minulú, kedy sme nezvládli posledný krok. Hral som v tom zápase," skonštatoval kapitán Slovákov, stredopoliar Filip Kiss, ktorý vzápätí dodal: "Dnes sme v podobnej situácii, no postup do baráže nemáme vôbec istý. Pevne verím, že tentoraz zvládneme aj posledný krok. Uvedomujeme si však, že to nebude jednoduché."

"Kazachstan má malých a šikovných hráčov, ktorí si vedia dobre prihrať. Bude to určite náročný súper. Budeme musieť hrať minimálne tak koncentrovane, ako proti Francúzsku. Iba tak dosiahneme dobrý výsledok," nechal sa počuť hráč Cardiffu City a v analýze súpera pokračoval: "Nemyslím si, že prídu na Slovensko iba brániť. Odohrali sme stretnutie na ich pôde a už vtedy to bol nepríjemný súper. Dokonca by som povedal, že nás v tom zápase prevyšovali aj po hernej stránke. Nepodali sme náš najlepší výkon, ale vyhrali sme 1:0. Taký výsledok by som bral aj v pondelok, ale dôležité bude hocijaké víťazstvo. Priorita je jasná - získať tri body, aby sme ostali v hre o postup."

Hráči budú bojovať

Ešte po víťaznom piatkovom súboji tréner Ivan Galád zdôraznil, že triumf nad Francúzskom nesmie jeho zverencov uspokojiť. "Teraz bude dôležité, aby si hráči oddýchli, zregenerovali sa a aby sme sa dobre pripravili na pondelok. Som si istý, že využijeme nasledujúce dva dni na to, aby sme dvadsaťštyri hodín denne robili všetko preto, aby sme vymysleli schému, ktorou dokážeme poraziť aj Kazachstan. Som presvedčený, že máme na to, aby sme dokázali, že sme dobré mužstvo," poznamenal Ivan Galád.

{+l54761,150x104}"Šéf" realizačného tímu U21 si uvedomuje, že Kazachstan bude nepríjemný súper aj napriek tomu, že mu v deviatej kvalifikačnej skupine patrí až predposledná štvrtá priečka. "Kazachstan je výborné mužstvo. Vyhrali sme nad nimi iba so šťastím po peknom sóle Roba Maka a prihrávke na Šimoneka. Spravíme všetko preto, aby sme uspeli v konfrontácii s týmto tímom aj v pondelok. Neviem, či sa nám podarí alebo nepodarí uspieť, ale hráči budú bojovať. To vám sľubujem! Nedávno som čítal v novinách, že Slováci môžu uspieť iba vďaka vysoko organizovanej disciplinovanej obrannej hre, vďaka šikovným rýchlym individualitám smerom dopredu a brankárovi, ktorý je v danom čase v životnej forme. A je to pravda," uzavrel kormidelník reprezentačného výberu do 21 rokov Ivan Galád.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk