ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Galád: Posielali ma na psychiatriu
zdroj:

Galád: Posielali ma na psychiatriu

"Keď sme prehrali s Rumunmi, tak ma jeden novinár poslal na psychiatriu aj s celým realizačným tímom. Chcem ostať v úzadí. Chlapci bojovali, snažili sa, ukázali hernú kvalitu," uviedol tréner Ivan Galád

Prišli, porazili Francúzov a poslali Kazachstanu pozdrav. Vďaka piatkovému triumfu nad dovtedy neporaziteľnými rovesníkmi z krajiny galského kohúta sa Slováci vrátili na druhé miesto v kvalifikačnej deviatej skupine na ME 2013 hráčov do 21 rokov v Izraeli, vďaka čomu sa dostali späť do boja o baráž. O všetkom sa definitívne rozhodne v pondelok, kedy sa pre zverencov trénera Ivana Galáda ukončí skupinová fáza kvalifikačného cyklu. Samotný kouč je však presvedčený, že už teraz môže byť hrdý, že viedol týchto hráčov.

S výsledkom je určite spokojnosť. Ako hodnotíte výkon?
{+r54644,150x100}"Chlapci zdolali silného súpera. Pre mňa je dôležité, že ukázali, že chcú hrať za Slovensko a sú ochotní bojovať, ísť do ťažkých súbojov a dodržiavať herný koncept. Zdolali sme ich tými zbraňami, ktorými ich máme poraziť - bojovnosťou, organizáciou, disciplínou a slovenským srdcom."

Ako vnímate celý duel?
"Porazili sme Francúzsko. Chlapci splnili všetko, čo sme od nich chceli. Je to vážny súper, majú skvelú štatistiku z posledných zápasov. Ja sa veľmi teším, že hráči dali do stretnutia všetko. Vedeli sme, že ich neprevýšime po futbalovej stránke, no zároveň sme si uvedomovali, že ich môžeme poraziť inými zbraňami."

Inkasovali sme už v piatej minúte. Nemali ste pocit, že je všetko stratené?
"V športe nemôžete mať pocit, že je všetko stratené. Ja som sa tešil, že sa hráči pripravovali zodpovedne celý týždeň. Mal som radosť, že môžem byť s nimi a veril som, že dokážu podať dobrý výkon. Nevedel som, na aký výsledok to bude stačiť. Bolo by nespravodlivé, ak by som tvrdil, že som očakával víťazstvo. Vedel som, že {+l52091,150x103}budú hrať dobre a budú bojovať - spravia všetko preto, aby sa pokúsili zvíťaziť. Je to dobré mužstvo, ktoré uhralo niektoré výsledky lepšie, než iné, ale poraziť Francúzov, to je veľká vec a naši chlapci to dokázali. Majú pred sebou veľkú budúcnosť."

Čo bolo v piatok kľúčové?
"Kľúčové bolo, že hráči plnili všetko, čo sme im povedali. Veľmi mi pomohol celý realizačný tím - tréneri Slovák, Hrnčár a Seman. Spoločne sme sa snažili pripraviť chlapcov najlepšie, ako sa dalo. Myslím si, že bolo badať aj fragmenty dobrej hry a slovenskej bojovnosti."

Bol to najlepší, či najkompaktnejší výkon?
"Nie, nebol. Bol to bojovný výkon. Hrali sme už aj futbalovejšie a krajšie. Toto mužstvo - až na zápas s Českom, ktorý nám absolútne nevyšiel - hralo počas celých dvadsiatich mesiacov, čo som pri ňom, dobre. Vždy sa snažilo. To, že sme nezískali viac bodov s Rumunskom, to sa v športe občas stane. Nebol to náš najlepší {+r51590,150x104}výkon, ale povedal by som, že sme ukázali najväčšiu túžbu zdolať nášho súpera."

Mohli by sme povedať, že vám vyšli striedania? Predsa len, Filip Oršula rozhodol o víťazstve...
"Keď sme prehrali s Rumunmi, tak ma jeden novinár poslal na psychiatriu aj s celým realizačným tímom. Chcem ostať v úzadí. Chlapci bojovali, snažili sa, ukázali hernú kvalitu. Dôležité je, že plnili naše pokyny. Nevnímam to tak, že mám zásluhu na výsledku. Chlapci hrali dobre. Ak prehráme s Kazachstanom, tak nás opäť pošlú na psychiatriu."

V zostave či na lavičke chýbali nejaké známe mená. Prečo?
"Bol som s chlapcami štyri dni. Videl som, ako sa pripravujú a ako vnímajú našu pozíciu. Dnes už futbal nerobia mená. Po štvrtkovom tréningu som dokonca spravil v zostave dve zmeny a hráči, ktorých som tam dal, sa v samotnom zápase veľmi snažili. Ak prídete hrať za národný tím, musíme využiť každú sekundu, aby ste hrali tak, ako hrali v piatok chlapci, ktorých sme vybrali. Nemôže sa tu niekto prechádzať len preto, že mám meno."

{+l54761,150x104}Neriskovali ste s Gyömbérom, ktorý nebol úplne fit?
"Riskujem celý život a podobné to bolo aj s Gyömbérom. Spolu s ním a jeho trénerom sme všetko prekonzultovali. Vo štvrtok si vyskúšal aj hru bez masky. Bol veľmi rád, že mohol nastúpiť a hrať za reprezentáciu. Sú to hráči, ktorí si to vážia. Aj napriek výhram a prehrám budú stále rovnakí a ja som rád, že som ich v živote stretol."

Máte pred sebou ešte posledný zápas. Čo robiť, aby sa hráči neuspokojili s piatkovým výsledkom?
"S čím sa môžeme uspokojovať? Máme menej bodov, než sme chceli. Nech si chlapci vychutnajú toto víťazstvo. Nestáva sa často, že zvíťazíte nad Francúzmi. Ja im doprajem a zároveň spolu s celým realizačným tímom sa už začneme pripravovať na Kazachstan."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko 21

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Exkluzívne

Pozri viac

HOKEJ.sk